Виготовлення лялькових будиночків і аксесуарів для них

01.12.2018 - 13:40 | Категорія: Будівництво та ремонт

Продовжуємо говорити на тему хенд мейд або виробів ручної праці. В останні роки ця тема в нашій країні стала вельми і вельми популярною. Десятки тисяч людей по всій країні захоплюються колекціонуванням самих різних виробів ручної роботи. Від картин, плюшевих іграшок та предметів з полімерної глини до срібних прикрас і в’язаних речей, виготовленими своїми руками. Точно також зростає число тих, хто готовий задовольнити потреби всіх цих потенційних покупців. Ці люди навчаються і виготовляють самі різні предмети ручної роботи. А ще вони дуже непогано заробляють на своєму «несерйозне» захопленні. Доходи деяких домашніх майстрів можна порівняти з прибутками невеликих магазинчиків або якихось агентств. І в цьому немає нічого дивного. Адже ціни на деякі вироби хенд мейд обчислюються десятками і навіть сотнями тисяч рублів.

Сьогодні ми вирішили повернутися до теми домашнього бізнесу. Поговоримо про виготовлення такого популярного і затребуваного товару, як лялькові будиночки . Якщо у вас є дитина, то ви точно знайомі з ляльковими будиночками. Сьогодні вони виготовляються як для дівчаток, так і для хлопчиків. Природно, використовуються різні підходи до «будівництва» і облаштування будиночків для хлопчиків і дівчаток.

Що ж являє собою ляльковий будиночок? Якщо говорити про тих будиночках, які продають в магазинах, то це вельми і вельми прості конструкції. Як правило, вони виготовляються з міцного пластику. У них є вікна, двері, всередині – сходи, каміни, міжкімнатні перегородки та інші атрибути реального будинку. Правда, все це досить примітивне і просте. Напевно, так і повинно бути. Адже все орієнтоване на дітей.

Також до цих будиночків, в комплекті або окремо, продаються предмети меблів і аксесуари. Це мініатюрні копії реальних предметів інтер’єрів – кухні, спальні, столи, стільці, техніка і електроніка. І так далі.

А щоб з будиночком було комфортно і зручно грати, передня частина фасаду відсутня. Виходить як би будиночок в розрізі. Також існують моделі закритого типу. Вони більш складні і дорогі. А щоб з ними можна було грати, у них передній фасад відкривається. Існують моделі (одноповерхові), у яких відкриваються не фасад, а дах.

Вся ця пишнота, що продається в магазинах, коштує досить дорого. Найпростіші і маленькі будиночки обійдуться вам в 2000-3000 рублів і більше. Можна зустріти моделі вартістю в кілька десятків тисяч рублів.

Але, ось що цікаво. Запасшись терпінням, необхідними матеріалами, інструментами та навчальними матеріалами, через деякий час можна навчитися виготовляти лялькові будиночки своїм руками. І, треба сказати, вироби ручної роботи нерідко значно перевершують свої магазинні аналоги за красою і якістю виготовлення. Попит на такі будиночки залишається високим. Адже багато батьків намагаються купувати своїм дітям тільки найкращі та унікальні іграшки. Крім того, будиночки ручної роботи купують не тільки для дітей. Багато дорослих не проти порадувати себе подібної покупкою.

Давайте подивимося, через що потрібно пройти, щоб запустити власний бізнес на виробництві лялькових будиночків.

КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧАЄМО ЦІЛЬОВУ АУДИТОРІЮ

Як ми вже сказали вище, далеко не завжди будиночки призначені для дітей. Багато майстрів, які займаються створенням лялькових будиночків, орієнтуються саме на дорослу аудиторію. Відмінність таких будиночків полягає в більшій опрацювання деталей, використанні більш складних і дорогих матеріалів, в реалістичності таких будівель в цілому. Такий колекційний ляльковий будиночок може практично повністю повторювати інтер’єр реального особняка вікторіанської епохи або являти собою надреалістичний сучасний будинок в стилі мінімалізм. Тільки все це в зменшеному розмірі. Зазвичай використовують масштаб 1:10 або 1:12. Хоча, в кінцевому рахунку, все залежить від бажань клієнта і можливостей майстра.

Виготовляти будиночки для дітей простіше і швидше. А створювати колекційні мініатюрні особняки – на порядок складніше, цікавіше і прибутковіше. Що для вас важливіше і краще, то і вибирайте. Можна, звичайно, поєднувати. Але краще зосередитися на якомусь одному напрямку.

КРОК ДРУГИЙ – НАВЧАЄМОСЯ РЕМЕСЛУ ВИГОТОВЛЕННЯ ЛЯЛЬКОВИХ БУДИНОЧКІВ

Створення лялькового будиночка – процес досить непростий. Особливо для новачка. Для тих, хто взагалі ніколи не займався хенд мейдом, це може стати взагалі непосильним завданням. Але, як то кажуть, хто захоче, той зможе. Просто в одних навчання створенню лялькових будиночків зажадає більше часу і сил, у інших цей процес буде йти значно швидше.

Як навчитися виготовляти будиночки для ляльок своїми руками? У мережі є багато ресурсів, присвячених хенд мейду. Там також трапляються окремі уроки з виготовлення лялькових будиночків і предметів інтер’єру для них. Правда, у нас в Рунеті ситуація досить сумна. Рідкісні майстри діляться своєю майстерністю з читачами. Можливо, в майбутньому ситуація зміниться, і домашні умільці будуть більш активно ділитися своїми напрацюваннями. А поки – краще звернути свою увагу на закордонні ресурси, де є величезна кількість туторіали (навчальних матеріалів) по цій темі. Там ви знайдете готові трафарети для випилювання стін будинку, вікон, дверей і т. д. Також там безліч уроків по створенню меблів і аксесуарів для внутрішнього наповнення будиночків.

Також можна порекомендувати книги по хенд мейду. Їх зараз дуже багато. За різним темам. А в виготовленні будиночків і аксесуарів вам потрібно вміти робити багато.

Лялькові будиночки

Припустимо, що етап навчання пройдено. Ви вмієте створювати хоча б найпростіші моделі лялькових будиночків і предметів меблів. Потрібно рухатися далі.

КРОК ТРЕТІЙ – ЗАКУПОВУЄМО ВИТРАТНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ БУДИНОЧКІВ

Тут все просто. Стане в нагоді практично всі, що тільки можна уявити або знайти у вашій квартирі. Природно, є деякі позиції, які доведеться купити.

Насамперед визначтеся з матеріалом, з якого будуть ваші будиночки. Це може бути пластик, фанера (дерево) або щільний картон. Звичайно ж, найкрасивіші і затишні будиночки виходять з фанери. Кілька листів фанери товщиною 5-10 мм будуть не зайвими. Тільки стежте за якістю. Фанера повинні бути самого високого гатунку. Без відколів і сучків.

Також необхідні клей, фарби, лаки. Для внутрішнього ремонту майбутнього лялькового будиночка знадобляться: папір, декупажние матеріали, дерево, шкіра, тканини, ковролін та інше. Все, як у справжньому будинку. За допомогою всього цього ви будете стелити підлоги, клеїти стелі, обклеювати стіни шпалерами і т. д. Для виготовлення меблів і аксесуарів стане в нагоді все – дерево, пластик, тканини, нитки, дріт, гіпс і т. д.

Ще дуже корисним матеріалом є полімерна глина. З неї можна виготовляти дивовижні речі. Наприклад, квіти, фрукти, рослини, посуд та інше в мініатюрі.

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ – ПОЧИНАЄМО ТВОРИТИ

Уроки пройдені, матеріали закуплені, пора починати процес виготовлення першого будинку.

Звичайно, зазвичай клієнти замовляють будиночки за індивідуальним дизайном. Нерідко вони хочуть отримати власний будинок або квартиру в мініатюрі. Але, як би там не було, вам потрібно кілька робіт для портфоліо. Так що потрібно дуже постаратися.

Бажано створити кілька мініатюрних лялькових будиночків в різному стилі. Нехай це старовинний особняк, звичайний двоповерховий будиночок і суперсучасний котедж з панорамним склінням та іншими атрибутами хай-тека. Так ви покажете потенційним клієнтам, на що здатні. Крім того, ви значно розширите коло потенційних замовників.

КРОК П’ЯТИЙ – ШУКАЄМО ПЕРШИХ ПОКУПЦІВ

У цьому вам допоможе інтернет. По-перше, заведіть групи у всіх популярних соціальних мережах. Викладайте туди свої роботи і майстер-класи. Розповідайте про процес виготовлення кожної деталі. Так ви обзаведетеся аудиторією, серед якої цілком можуть виявитися реальні покупці.

По-друге, хорошим варіантом може стати свій інтернет-магазин або просто утворять єдиний продає сайт. Правда, потрібно буде витратити певну суму для його просування, перш ніж підуть перші замовлення.

По-третє, не забувайте про спеціалізовані майданчиках, таких як наша «Ярмарок майстрів» та зарубіжна торговельна платформа для хендмейдщіков – Etsy. Там можна створити свою вітрину (аналог інтернет-магазину) і продавати свої вироби всьому світу.

НАСКІЛЬКИ ВСЕ ЦЕ ПРИБУТКОВО?

Наведемо лише кілька прикладів. Цього буде достатньо, щоб зрозуміти перспективність даного домашнього бізнесу.

Ляльковий будиночок з нефарбованих листів фанери, без красивих вікон і дверей, без меблів і аксесуарів коштує від 1500-2000 рублів. Якщо ж це гарний особняк з реалістичними вікнами, дверима, сходами і ремонтом його вартість може доходити до 10 000 рублів. А повні комплекти з меблями стоять 30-70 тисяч рублів. Меблі теж продають окремо. Столик зі стільцями з фанери простого дизайну коштують від 1000 рублів. Камін з полімерної глини або гіпсу може коштувати 1000-2000 рублів. Мініатюрний килим може коштувати 500-800 рублів. І так далі. Думаємо, цього цілком достатньо, щоб зрозуміти перспективи бізнесу на виготовленні лялькових будиночків своїми руками. Бажаємо успіхів!

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.