Бізнес із Китаєм – всі підводні камені

02.04.2018 - 10:22 | Категорія: Бізнес з нуля

Перед кожним бізнесменом, який возить товари з Китаю в Україну, або тільки планує свій бізнес з Китаєм, виникає маса питань. З причини того, що китайську мову в Україні знають одиниці, а на англійському в Китаї практично ніхто не говорить. Саме тому до цих пір Китай для багатьох залишається загадкою.

Ми постараємося докладно розповісти про підводні камені, що підстерігають бізнесменів при перевезенні товарів з Китаю в Україну.

ВИБІР ПАРТНЕРІВ
Для того, щоб розпочати співпрацю з Китаєм необхідно знайти надійного партнера для перевезення вашого вантажу в Україну.  Ми вибрали найбільш значущі критерії благонадійності, які не варто недооцінювати. Тому до початку співпраці уточніть наступну інформацію про ваш потенційного партнера:

Наявність у компанії свого складу? (Це безпосередньо вплине на швидкість доставки вашого товару, тому що консолідація збірного вантажу відбуватиметься в кілька етапів. Попросіть показати фото складу і зверніть увагу на наявність фірмової символіки компанії на складі)
Чи надає компанія додаткові послуги, такі як посилена упаковка товару?
Чи можливо зробити маркування вантажу по вашим вимогам?
Чи є можливість у компанії організувати сертифікацію потрібних вам товарів?
Представництво компанії вантажоперевізника в Китаї? (В разі виникнення складної ситуації, це вирішальний фактор, тому що вирішити питання на місці і за фактом як правило простіше)
Чи надає компанія все закривають документи? (Це необхідно для того, щоб легально ввезти товар до України, і мати можливість його реалізувати без переслідування вашого вантажу правоохоронними органами). Такі послуги в Україні надає компанія Укр-Китай Логістика. Після того, як ви переконалися в благонадійності своїх партнерів можна переходити до наступного етапу.

НА ЧОМУ МОЖНА ЗАОЩАДИТИ?
Це питання цікавить кожного бізнесмена, і цілком обгрунтовано. Так як мета будь-якого бізнесу – це отримання прибутку. Бізнес з Китаєм, далеко не простий, і тому ми звертаємо вашу увагу на один головний критерій впливає на вартість доставки вантажу. Це – Терміновість доставки вантажу. Тут важливо розуміти, що термін доставки безпосередньо впливає на її вартість, іноді в 2-3 рази. Існують кілька різних шляхів доставки вантажу з Китаю в Україну. Це авіадоставка – найшвидша, так звана експрес доставка, 5 -7 днів, використовується в основному для транспортування цінних вантажів, які потрібно доставити терміново; автодоставка / жд – 15-18 днів, трохи дешевше; морська доставка – контейнерні перевезення – термін доставки в даному випадку складе 25-30 днів і вартість доставки від 3 $ / кг.

НА ЧОМУ НЕ МОЖНА ЕКОНОМИТИ?
– Уникати посередників

Посередники, це компанії – менеджери, які перепродують послуги доставки зі своєю націнкою. Знайти їх дуже просто, як правило у таких компаній відмінно налагоджена реклама і ви їх бачите всюди. Вони не займаються питаннями логістики, зберігання, консолідації вантажу як таких, це свого роду «кіт в мішку». Щоб визначити благонадійність партнера – переконайтеся в наявності тих критеріїв, які ми перерахували вище.

Ви замовляєте доставку вантажу в такій компанії, вам прислали красиве комерційну пропозицію, але при цьому потрібно розуміти які ризики ви несете самостійно. У даних компаній немає свого складу, немає транспортного шляху, немає представництва в Китаї, також вони можуть працювати без надання закривають документів, що тягне за собою проблеми при реалізації вантажу в Україні

– На упаковці

Не варто економити на упаковці вашого вантажу. Адже дуже важливо щоб вантаж доїхав в цілості й схоронності, не втративши цінності. Запитайте чи зможе компанія-партнер додатково упакувати ваш вантаж і яким чином. Це може бути просто додатковий мішок, перев’язаний скотчем, або дерев’яні лати вашого вантажу – якщо він крихкий, наприклад, посуд. Все це необхідно уточнити у фахівців вашої транспортної компанії, до початку співпраці.

У ЧОМУ КЛЮЧОВА ВІДМІННІСТЬ БІЛОЇ І СІРОЇ СХЕМИ ДОСТАВКИ ВАНТАЖІВ З КИТАЮ В Україну?
Це легальність походження товару, наявність в документах на вантаж компанії-відправника і компанії-одержувача, це показник законності діяльності, яка ґрунтується на документах і загальноприйнятих нормах. Найголовніше, що потрібно зрозуміти, товар ввезений без документів є контрабандою і на нього в разі виявлення накладається позачасовий арешт, що для вас означає втрату вантажу і грошей.

Як правило транспортні компанії, які працюють за сірою схемою, надають ціни на свої послуги значно нижче ринкових, визнаючи ризики відкрито і говорять про те, що працюють без документів.

Нижче ми визначили 4 основні проблеми з якими ви можете зіткнутися, працюючи по «сірій схемі».

Втрата вантажу (відповідальність за це ніхто не несе, так як вантаж невидимка і не фіксується в документах).
Затримка термінів доставки (машину з вантажем без документів можуть просто заарештувати на невизначений термін).
Чи не можливість реалізації вантажу в України (таємний безмитне провезення товарів через кордон є контрабандою, відповідно не має ніяких документів щоб його прийняти і поставити на облік для подальшого продажу).
Переслідування правоохоронних органів (так чи інакше товар буде продаватися не легально, отже, в будь-який момент можна його позбутися, наочний тому приклад «Черкізовський ринок»).

Джерело http://ukr-china.com/uslugi/dostavka-sbornih-gruzov

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.