Як купити готовий діючий бізнес – покроковий план

09.06.2016 - 01:47 | Категорія: Бізнес з нуля

Як відомо, гроші стрімко знецінюються. Тому просто необхідно зробити так, щоб вони не пропали даремно. Відкрити рахунок в банку і покласти на нього накопичене – просто. Але виникають побоювання з приводу непомірних відсоткових ставок за зберігання, які часом здатні знищити все заощадження. І тоді з’являється ще один варіант – купити готовий бізнес. Чим він хороший? Крім того, що діє так само як будь-який успішно працюючий бізнес, Вам не потрібно наймати персонал,Як відомо, гроші стрімко знецінюються. Тому просто необхідно зробити так, щоб вони не пропали даремно. Відкрити рахунок в банку і покласти на нього накопичене – просто. Але виникають побоювання з приводу непомірних відсоткових ставок за зберігання, які часом здатні знищити все заощадження. І тоді з’являється ще один варіант – купити готовий бізнес. Чим він хороший? Крім того, що діє так само як будь-який успішно працюючий бізнес, Вам не потрібно наймати персонал, робити рекламу, оформляти реєстрацію та іншу клопітку роботу. Зазвичай продають малий бізнес, який намагаються збути і придбати без посередників, що не завжди йде на користь власнику.

Основні плюси покупки готового бізнесу.

Рідко вдається купити вже функціонує організацію з налагодженою системою роботи, яка приносить прибуток. Але якщо поліпшити процеси, то навіть терпить крах справу можна перетворити на прибуткове. І нехай фірма невелика. Зате у неї, як правило, вже присутні такі напрацювання як ім’я, торговий знак, клієнти, власність і, найголовніше, команда, якій потрібні Ви – їх новий лідер.

Ще одним істотним плюсом готового бізнесу є те, що ви можете самі підшукувати спонсорів. Тут Вам охочіше підуть назустріч, тому як це не щось невідоме з нуля, а вже працююче підприємство.

Як вибрати готовий бізнес?

1. Є такі галузі, для яких необхідні саме фахівці. Тому якщо ви в чомусь погано розбираєтеся, не намагайтеся в цій справі їм стати. Краще придивіться до тих пропозицій, в яких Вам зрозумілі принципи роботи. Не купуйте рекламне агентство, якщо не знаєте що таке директ-реклама і як використовувати вірусний маркетинг. А ось якщо у Вас є медична освіта, і Ви думаєте купити клініку, то на цей варіант варто звернути свою увагу.

2. Купівля бізнесу, який за своїм профілем або продукції так чи інакше застаріває, свідомо прирече Вас на провал. Наприклад, виробництво компакт-дисків, які під впливом нових технологій в найближчі пару років кануть в небуття. Краще варто придивитися до такого виду бізнесу, де завжди були, є і будуть актуальність і попит – ресторани, готелі.

Який бізнес можна купити на $ 20000 – $ 40000?

Зрозуміло, що великий серйозний бізнес на кшталт торгового центру або будівельної компанії на такі кошти купити не вдасться. Тому тут буде до речі малий бізнес з його невеликим оборотом коштів. Це можуть бути маленькі організації, що надають завжди потрібні послуги – від роздрібної торгівлі до ремонту стільникових і дрібної побутової техніки. І для гарного прибутку буває досить запросити двох-трьох співробітників, що мають досвід в даній сфері.

Так само, як і при будь-якій покупці, Ви можете торгуватися.

Продаж бізнесу: де знайти інформацію?

Використання газет та іншої друкованої продукції – справа сумнівна, тому що не має під собою достатньо підстав для довіри до розміщеної в них інформації. До того ж ви витрачаєтеся на їх покупку. Буде набагато правильніше звернутися з консалтингову кваліфіковану фірму, яка спеціалізується на даному питанні.

Є варіант пошукати потрібну інформацію в інтернеті, а саме – існуючі біржі з продажу готового бізнесу, де на кожного клієнта є по 3-4 пропозиції.

Що пропонують і як вибрати підходящий варіант готового бізнесу?

Оскільки ринок – наука тонка, то без відповідної підготовки краще не потикатися. Обов’язково вивчіть його здалеку для початку: що сьогодні, а що завтра перспективно і які прогнози на той чи інший вид бізнесу. Так само Ви можете виписати плюси і мінуси вподобаних варіантів. Має сенс звернутися за професійними консультаціями до фахівців.

Складіть бізнес-план. Вам можуть допомогти готові розрахунки з інтернету для визначення прибутковості, рентабельності, а так же зведення ринкових котирувань.

«Чистота» купується бізнесу.

Як перевірити наскільки надійно пропозицію про продаж бізнесу і зрозуміти чи варто це запитаних за угоду коштів? Існують сервіси по перевірці документації підприємства. Гроші за свої послуги такі агентства з консалтингу беруть невеликі, але відразу ж і допомагають оформити угоду, якщо вона «чиста». А це значно заощаджує Ваш час, яке б Ви витратили на ту ж саму перевірку, але за допомогою державних організацій.

Купуючи бізнес, обов’язково дізнайтеся чи існують на нього інші претенденти. Це може створити проблеми в майбутньому. Щоб уникнути таких казусів, необхідна юридична перевірка.

Оформлення угоди.

Навіть сама незначна помилка в фінансових документах може вилитися в збиток. Убезпечити себе від цього можна, скориставшись послугами фахівців в цій області. Також, перш ніж підписати договір, продавець повинен допомогти Вам скласти такі документи як акт інвентаризації, фінансовий баланс підприємства, перелік наявних боргів і зобов’язань, висновок про склад і вартість організації. В іншому випадку, якщо у Вас не буде цих документів, угода може виявитися недійсною.

Слід проконсультуватися з юристами, якщо Ви купуєте підприємство цілком або частинами. У будь-якому випадку є свої «підводні камені».

Перетворення бізнесу під себе.

Перший місяць краще залишити все як є і поспостерігати за всією системою в дії. Бо якщо Ви купили досить великий бізнес, значні зміни в схемах роботи можуть завдати додаткової шкоди. Бізнес-план і модель розвитку послужать Вам основними помічниками.

На чолі процесу адаптації бізнесу ставте оптимізацію виробничих процесів, і тільки потім – особистісних зв’язків.

В бізнес не приходять з вулиці, тому скористайтеся своїми нинішніми і старими контактами для впевненості. Зробіть Ваш новий бізнес більш багатогранним, пропонуючи будь-які послуги в комплексі і різних варіаціях.

Автоматизація робочих процесів також важлива, особливо якщо це торгівля. Вкладаючи кошти в автоматизацію, Ви значно збільшите в майбутньому прибуток.

Таким чином, придбання готового малого бізнесу має безліч різних нюансів у всіх рівнях. Вас всюди підстерігають труднощі – від вибору пропозиції покупки бізнесу до його адаптації та розвитку. Але так і повинно бути, адже власну справу – це непросто. Звичайно, можна спробувати почати з нуля, але тоді ще складніше. Саме тому ретельно аналізуйте і з належною увагою ставитеся до кожного етапу покупки.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.