Як знайти партнерів для свого бізнесу – умови партнерства

06.06.2016 - 04:04 | Категорія: Бізнес з нуля

Займатися бізнесом в поодинці проблематично, а часом і безперспективно, тому вам просто необхідний помічник у цій справі. У діловій сфері він зветься бізнес-партнер. У бізнесі з початку 20-го століття існує таке поняття як партнерство. І означає воно як участь в якому-небудь справі. Це похідне від слова партнер.

Партнер – це людина або фірма, що займається певною справою і об’єднаний зі своїм однодумцем спільною ідеєю, або бізнесом. Є ще одне слово,Займатися бізнесом в поодинці проблематично, а часом і безперспективно, тому вам просто необхідний помічник у цій справі. У діловій сфері він зветься бізнес-партнер. У бізнесі з початку 20-го століття існує таке поняття як партнерство. І означає воно як участь в якому-небудь справі. Це похідне від слова партнер.

Партнер – це людина або фірма, що займається певною справою і об’єднаний зі своїм однодумцем спільною ідеєю, або бізнесом. Є ще одне слово, яке охарактеризує таку людину – це компаньйон.

Існує кілька видів партнерства: це неформально і офіційне. В цьому випадку компаньйоном виступає фізична особа. Так само партнером може виступати якась компанія або фірма, тобто юридична особа.

Офіційне трактування поняття партнерства: це така форма бізнесу, яка зареєстрована на рівні закону. Може бути комерційної та некомерційної, а так само повна і неповна.

Неформальне трактування поняття партнерства: це така організація бізнесу, де немає юридичної основи. Вона використовується в якості стратегії для досягнення обраної мети партерів по бізнесу на взаємовигідних умовах.

Якщо партнер це людина, то така сфера бізнес, де має значення людська особистість, найчастіше це індивідуальне підприємництво.

А якщо в ролі партнера виступає якась організація, то це ніша бізнесу, де будуються ділові відносини між юридичними особами.

У будь-якій справі, будь то бізнес, що розвивається, або стабільна компанія, потрібні партнери. Весь сенс партнерства укладено в підтримці, і це стосується не тільки фінансової або організаційної допомоги. На сучасній бізнес-арені дуже складно впоратися самому, особливо в умовах кризи. А партнери в цьому допоможуть.

Ідеал бізнес-партнера.

Такого не існує, але якщо намагатися знайти правильні якості в партнері, то це наблизить вашого партнера до такого звання.

Так по яким якостям необхідно вибирати собі бізнес-партнера?

Бізнес-практика показує, що це:

компетентність;

професійні якості;

відповідальність;

працьовитість;

наполегливість у досягненні мети;

надійність;

порядність;

незалежність;

довіру;

відкритість.

Можна було б продовжити цей список і далі, але не має сенсу, тому що все вище сказане становить основу. З найважливіших якостей партнера – це прагнення підтримати і розвинути спільну ідею. Ще невід’ємним, є фінансова спроможність, творчий підхід до справи, і психологічна стійкість.

Сенс партнерства полягає у взаємодоповнення, тобто один має якості, яких немає в іншого. І разом вони домагаються своєї мети. Крім того важливу роль відіграє фінансове стимулювання, обопільне виконання всіх завдань і вимог. Тільки в цьому випадку можна очікувати успіх.

Кожен вибирає для себе того, хто більше підходить на роль партнера, тому складно сказати який повинен бути ідеальний компаньйон.

Переваги та недоліки партнерських відносин в бізнесі.

Такі відносини завжди мають свої позитивні і негативні сторони. І потрібно бути готовим при укладанні партнерства до певних особливостей нового соратника по бізнесу.

Переваги бізнес-партнерства:

підтримка компаньйона: фінансова, консультаційна, організаційна та найголовніше емоційна.

поділ відповідальності – в цьому випадку обов’язки діляться порівну;

можливість розмежування сфер діяльності і контролю;

швидке реагування на проблеми з декількох сторін і багатогранне бачення проблеми;

зниження ризиків у бізнесі за рахунок більш великих знань і умінь кожного партнера і т. д.

Вигідні в партнерському бізнесі, очевидні і в міру процвітання бізнесу тільки збільшуються.

Недоліки бізнес-партнерства:

розподіл доходу в залежності від ролі і внеску кожного учасника в спільну справу;

необхідність в умінні пристосуватися до особистості партнера, з огляду на індивідуальні особливості характеру;

в разі припинення партнерських відносин настане поділ спільного бізнесу, а це може привести до значного збитку компанії.

Мінуси в таких відносини виходять з невміння компаньйонів розмежовувати повноваження один з одним.

Найголовніше це дотримання дистанції між партнерами, якщо відбувається вихід за межі таких відносин (в даному випадку дружніх) то це доводить до краху самого бізнесу.

Компроміс – це обов’язкова умова взаємовигідного бізнесу, полягає він у розумінні і терпимості до свого товариша по справі. Уміння слухати дозволяє компаньйонам привести свій бізнес на більш високий рівень, що, врешті-решт, хочуть все бізнесмени.

Пошук партнера для бізнесу: де і як знайти?

Зараз не є великою проблемою. Інтернет просто чудовий помічник, для тих, хто хоче обзавестися компаньйоном.

За допомогою всесвітньої мережі можна знайти собі партнера по бізнесу абсолютно будь-якими способами:

розробка свого сайту;

дошки оголошень;

спеціалізовані сайти і форуми;

різні інтернет блоги;

поштові розсилки і т. д.

За допомогою таких способів можна легко і швидко знайти собі партнера по бізнесу, при цьому, не витрачаючи великі гроші.

Є так само такі особистості, які не сильно довіряють інтернету і шукають собі партнерів серед друзів і знайомих, або за рекомендацією. В цьому випадку є свої плюси і мінуси.

Відмінний спосіб ще є розміщення оголошень в газеті або організація роздачі флаєрів на вулиці.

Виходячи з вищесказаного: можна зробити висновок, що знайти собі партнера існує безліч способів. І тільки вам вибирати, як це зробити краще. Обмежень немає абсолютно ніяких.

Умови роботи з партнерами.

Доброчесність – одне з важливих якостей, для обох партнерів. Але коли все йде добре, є стабільний і великий дохід, починаються розбіжності між партнера. А це завжди супроводжується особистою неприязню і переділу власного бізнесу. До того ж цілком можливо, що на початку ділових відносин один з партнерів міг упустити документальне підтвердження своїх прав на бізнес і прибуток, що ще більше погіршить справу.

Ідеальним варіантом у партнерських відносинах буде вважатися створення юридичної особи, наприклад: ТОВ, яке забезпечить рівноправне розподіл майна і бізнесу в майбутньому, якщо будуть проблеми. Товариство з обмеженою відповідальністю дозволяє документально підтверджено розділити майно компаньйонів, при виході одного зі складу учасників.

У тому випадку, якщо партнери не готові реєструвати юридичну особу, необхідно просто обом учасникам бізнесу зареєструватися як ІП, але варто не забувати, що в цьому випадку організації бізнесу, відповідальність людини буде дорівнювати всьому його майну.

Якщо ж і це не підходить, то можна скласти угоду між фізичними особами з усіма важливими нюансами і запевнити його у нотаріуса.

Для підстраховки, обов’язково вказати в ньому: Яку суму грошей кожен з них вносить у спільну справу, і які умови сприятимуть розподілу прибутку від бізнесу, а так само, на що може розраховувати партнер при виході зі справи. Це в нагоді і в разі реєстрації обох компаньйонів як ВП.

Крім усього вищесказаного потрібно застрахувати і власні грошові вклади і договори позики. Так само можливо створення договору про надання різних послуг, що може стати гарантом виплат за працю партнера.

На закінчення хотілося б відзначити, що бізнес-партнерство – явище широко поширене в бізнесі, і при грамотному підході і вчасно складених юридичних документах може зіграти вам на руку, так як має дуже багато плюсів. Але найважливіше – це прагнення обох ділових партнерів довести загальну справу до успіху, взаєморозуміння, виручка і колективна робота.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.