Як застосувати партнерський маркетинг і поліпшити ефективність бізнесу

03.06.2016 - 03:52 | Категорія: Бізнес з нуля

Взаємовідносини з співробітниками, дилерами, споживачами, постачальниками і роздрібними продавцями є дуже важливими для отримання прибутку компанії і успішного ведення будь-якого бізнесу. Та все це дуже впливає на просування і розвиток бізнесу. Залежно від галузі підприємницької діяльності, кожен бізнесмен визначає необхідну кількість людей, задіянихВзаємовідносини з співробітниками, дилерами, споживачами, постачальниками і роздрібними продавцями є дуже важливими для отримання прибутку компанії і успішного ведення будь-якого бізнесу. Та все це дуже впливає на просування і розвиток бізнесу. Залежно від галузі підприємницької діяльності, кожен бізнесмен визначає необхідну кількість людей, задіяних в ланцюжку, за допомогою якої відбувається продаж товарів.

Саме тому відносини, що виникають у цьому ланцюжку є надзвичайно важливими. Будь-який механізм виконує свою функцію лише при гармонійно злагодженій роботі, що не викликає ускладнень. Виникає питання, чому б не вдосконалити самі деталі та процес роботи. Це так само працює і в партнерському маркетингу. Цей інструмент дозволить оптимізувати роботу і підвищити дохід.

Партнерський маркетинг – це, в першу чергу, розвиток ефективних форм співпраці, які є взаємовигідними. Метою такої моделі взаємовідносин безсумнівно є задоволення потреб всіх сторін при витратах максимально можливих ресурсів – трудових, матеріальних і фінансових.

Дана методика ведення бізнесу піднімає підприємництво на принципово новий рівень, який передбачає взаємовигідну співпрацю і кооперацію, в той час як раніше ведення справ відбувалося в умовах сутичок і конкуренції. Розглянемо елементарну схему партнерського маркетингу.

Є, наприклад, продуктовий магазин. Товари купуються у постачальників і продаються споживачам. Заробіток бізнесмена регулюється попитом і пропозицією, а також залежить від рівня обслуговування і успішної спрацьованості з покупцями, які, в свою чергу, пропонують рекламу товару в обмін на отримання знижок і приємних бонусів (наприклад, надання уніформи продавцям, оформлення вивісок фірмовою рекламою і т. д.)

Що ж отримає підприємець? Природно вигоду. З’являється можливість економії на закупівлю товарів і оформленні вітрин магазинів, а також швидкої доставки і бонусів в системі лояльності. Тоді як постачальник має можливість підвищувати прибуток за рахунок просування товару перевіреним клієнтом. Крім усього іншого, у споживача з’являється можливість стати партнером, а в наслідку отримати статус «постійний», надаючи систему знижок. Збільшити число клієнтів і, відповідно, і прибутку, з легкістю можна, запропонувавши варіант: «Наведіть 5 друзів і отримаєте подарунок». Партнерський маркетинг дозволяє розширити бізнес і збільшити рівень прибутку.

Лізинг, франчайзинг, кооперація, ліцензування, підряд і субпідряд – ось тільки деякі з безлічі видів і способів реалізації партнерського маркетингу, що існують на сьогоднішній день. Проте, найбільш значущим є вдосконалення партнерських взаємозв’язків. Під цим мається на увазі стосунки з постачальниками, споживачами товару чи послуги, а також з партнерами, що надають бізнес-послуги (аудит, консалтинг і т. д.). Бізнесмену, для успішного розвитку взаємин і підвищення прибутку, перш за все необхідно визначити потенціал і план робіт в даному руслі.

Клієнт, задоволений послугою або проданим товаром за певну вигоду може привести нових клієнтів, предоставівпозітівние рекомендації, що дозволить підприємцеві збільшувати кількість споживачів, і як наслідок, прибутку. В даному випадку, починає працювати «ефект піраміди» – покупці призводять нових клієнтів, які в наслідку так само приводять своїх клієнтів і так далі. Тому, не дивно, що сьогодні основним напрямком успішного бізнесу є залучення постійних клієнтів, що дозволяє постійно збільшувати прибути, за умови високої якості товару (послуги).

Безсумнівно, на окрему увагу заслуговує такий вид партнерського маркетингу, як франчайзинг. Франчайзинг передбачає користування успішним торговим знаком. Бізнесмен отримує прибуток, отримавши в оренду вже розкручений і успішний бренд, зрозуміло, вкладаючи в це свої кошти. Наприклад, в продовольчому магазині відкривається новий відділ з продажу цукерок розкрученого бренду, господар якого набуває нового споживача і підвищення продажів, переводячи, при цьому, обумовлені контрактом кошти. При цьому, звичайно ж, покупці будуть купувати і інший асортимент товарів, що знаходиться у продажу в даному магазині.

Ще одним прекрасним прикладом партнерського маркетингу є дисконтна карта, яка надає право купувати товари зі зниженою ціною не тільки в одному магазині, а відразу в багатьох, що дозволяє збільшити зростання продажів паралельно зі збільшенням числа постійних покупців. Це працює за рахунок того, що згідно з психології споживача, покупець з величезною ймовірністю прийде за товаром, який він зможе придбати зі знижкою в магазині-партнері.

Щоб розглядати партнерський маркетинг в контексті співпраці з клієнтом, необхідно зробити упор на важливість реклами і створення клієнтської бази. Якщо надати споживачеві, який призвів трьох клієнтів, невелике заохочення, то у нього буде прагнення привести ще більшу кількість людей, що сприяє просуванню і реалізації товару або послуги.

На сьогоднішній день знайти партнерів по бізнесу не представляє складності. У сучасному світі у всесвітній мережі існує маса порталів, де є можливість розмістити подібне оголошення. Крім цього є можливість вибору відповідних постачальників. Будь-який успішний бізнесмен, провівши аналіз своєї діяльності, розуміє хто і що саме і в якій мірі впливає на успішність його діяльності. Відповідно саме ці елементи повинні працювати на збільшення доходів.

Для цього необхідно продумати взаємовигідні умови і запропонувати їх як варіант поліпшення співпраці. Важливо проаналізувати які елементи сприяють розвитку і підвищенню доходів. Наприклад, за допомогою франчайзингу, можна відкрити новий відділ в магазині, якщо його ще не існує. Також в цьому може допомогти пошук і подальша домовленість з перевіреними і надійними постачальниками.

Як і всюди, в партнерському маркетингу існують свої нюанси і підводні камені. Одним з головних є законодавча база так як сьогодні поки не існує необхідних законів, які могли б регулювати подібне співробітництво. Виходячи з цього дуже важливо попередньо продумати і обговорити всі передбачувані умови і проблематичні ситуації, а також вихід з них, склавши і підписавши контракт.

Це дозволить застрахувати себе від всіляких конфліктів і непередбачених ситуацій. Не слід нехтувати складанням письмового контракту так як укладення договору на словах, надалі може негативно позначитися на веденні бізнесу, викликаючи практично в будь-якому випадку спірні ситуації.

Крім цього дуже важливо зібрати інформацію про бізнесмена або підприємстві, перед тим як починати з ними співпрацю. Хороший результат може принести партнерство тільки з успішної і стабільної організаціей. Ето пояснюється тим, що крім фінансової стабільності існує ще й престиж, і імідж компанії, на який, як відомо, впливає як якість, так і репутація. Тому робота з неперевіреними партнерами вкрай негативно впливає на дохід в бізнесі.

В цілому можна сказати, що партнерський маркетинг – один з найважливіших елементів розвитку підприємництва. Кожен бізнесмен має свою специфіку ведення бізнесу. Для того, щоб обрана стратегія ведення справ приносила позитивні плоди, необхідно брати до уваги всі тенденції впливу при відкритті нових горизонтів у своїй сфері діяльності. Присутність юридично оформлених договорів дозволяє підстрахуватися і мати впевненість в успішному веденні справ. Це дозволить використовувати партнерський маркетинг для успішного досягнення поставлених завдань.

Впевненість у взаємній вигоді дозволяє набагато ефективніше працювати, ніж в умовах напруженості і очікуванні несприятливих дій від конкурентів, тому можна зробити висновок, що співпраця – образ поведінки підприємця нової епохи. Виходячи з вищесказаного приходимо до висновку, що основою успіху є угруповання всіх зусиль, якість продукції (або послуг) на високому рівні, і безумовно, ставлення до свого заняття з любов’ю.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.