Як і де відкрити розрахунковий рахунок для вп

23.05.2016 - 05:58 | Категорія: Бізнес з нуля

Що таке розрахунковий рахунок, і в яких випадках він необхідний, а коли можна обійтися і без нього? Чим відрізняється розрахунковий рахунок від карткового рахунку, і чи є необхідність його відкривати? Це одні з багатьох питань, що виникають в голові кожної людини, що зважився стати індивідуальним підприємцем.Що таке розрахунковий рахунок, і в яких випадках він необхідний, а коли можна обійтися і без нього? Чим відрізняється розрахунковий рахунок від карткового рахунку, і чи є необхідність його відкривати? Це одні з багатьох питань, що виникають в голові кожної людини, що зважився стати індивідуальним підприємцем. Люди прийняло таке рішення зіткнуться з купою нової для них інформації, в якій вони повинні бути добре орієнтовані.

Основна відмінність розрахункового рахунку від карткового – це те, що він використовується для господарської та комерційної діяльності, тобто кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку є базою для бухгалтерських та податкових вирахувань.

Підприємцям також слід знати, що відповідно до законодавства вони не зобов’язані відкривати розрахунковий рахунок, якщо їх діяльність заснована на невеликих оборотах, або угоди проводяться безпосередньо зі споживачами напряму. У цих випадках з усіма угодами можна здійснювати за готівковий розрахунок.

Якщо ж ІП працює з юридичними особами, або з віддаленими клієнтами, набагато зручніше відкрити свій розрахунковий рахунок, і здійснювати всі операції по взаєморозрахунках з такими клієнтами перекладами через банк, ніж готівковими розрахунками. Тим більше, що суми можуть виявитися значними. Це є однією з причин по якій виникає потреба відкриття розрахункового рахунку для ВП.

Якщо ІП здійснює операції за договорами з юридичними особами сума яких перевищує 100 тис. Руб., Настає необхідність відкриття расчетногосчета в банку. Краще якщо рахунок буде відкритий відразу ж після підписання договору. Це діє навіть у тих випадках, якщо сума в договорі не вказана, але є ймовірність, що всі грошові кошти, сплачені за даним договором за весь час його юридичної сили можуть перевищити ліміт в 100 тис. Руб.

Як вибрати банк і які пропозиції існують, що потрібно враховувати?

На сучасному банківському ринку існує величезна безліч установ, які готові запропонувати вам відкрити розрахунковий рахунок для ВП. Тому перед кожним підприємцем стоїть досить складний вибір.

Радимо підійти до цього питання більш відповідально і не робити випадкового вибору банку. Краще оцінити і детально проаналізувати кілька найбільш привабливих пропозицій, після чого вибрати більш підходяще.

Слід мати на увазі, що за ведення розрахункового рахунку банк стягує плату. Заплатити доведеться за такі види послуг:

Відкриття рахунку;

Проведення розрахунково-касових операцій;

Абонентське обслуговування;

Підключення та підтримка послуги банк-клієнт.

Щоб не переплачувати слід попередньо прорахувати скільки приблизно вам обійдеться банківське обслуговування при різній інтенсивності проведення операцій. Оскільки в різних банках ставки за обслуговування відрізняються. Тому, якщо ви початкуюче ІП та операції по вашому рахунку рідкісні, або разові, то вам слід скористатися спеціальною пропозицією, для початківців ІП, яке надають більшість банків. За даною пропозицією банк надає вам протягом обумовленого часу безкоштовне обслуговування при фіксованих лімітах обороту.

Так само крім фінансової сторони варто звернути увагу на протязі якого часу банк існує на ринку і яку репутацію заслужив. Як правило більші банки зазвичай беруть за обслуговування дорожче тих, які знаходяться на ринку банківських послуг порівняно недавно.

Щоб мати змогу постійно контролювати стан свого рахунку банки пропонують таку послугу, як Клієнт-банк. Дана послуга допоможе вам в значній економії часу.

Більш далекоглядні підприємці готові працювати активно, так само повинні звернути увагу на спеціальні програми які готовий запропонувати їм банк. Приміром програма паралельного кредитування або можливість застосувати до рахунку депозитні умови, за якими можливо буде отримувати і використовувати відсотки, нараховані на рахунок.

Для ІП в якому трудяться наймані працівники банк так само додатково може запропонувати послуги ведення зарплатних рахунків, на які поширюється пільгове кредитування. Дана послуга допоможе підприємцю підвищити інтерес працівників до його ІП без додаткових витрат на це.

Документи необхідні для відкриття розрахункового рахунку.

На відміну від фізичної особи, якій достатньо двох документів для відкриття свого рахунку в банку, щоб відкрити розрахунковий рахунок підприємцю знадобиться більш значний пакет документів.

Ось ряд документів обов’язкових для надання в будь-якому банку за будь-яких його умовах:

Паспорт пред’являється в оригіналі, а ксерокопії здаються в справу.

Якщо право користуватися рахунком оформляється не тільки на підприємця, а й на інших осіб (наприклад, бухгалтера), то пред’являються документи, що засвідчують їхні особи і підтверджують їх право розпорядження рахунком.

Свідоцтво, яке підтверджує реєстрацію фізичної особи в ролі індивідуального підприємця

Виписка з ЕГРІП, термін якої не перевищує 30 днів

Повідомлення, отримане в органах податкової служби, про те, що ІП поставлений на податковий облік

Якщо вид діяльності ІП підлягає ліцензуванню, то пред’являються отримані ліцензії.

Всі ці документи, як правило надаються в банк у вигляді нотаріально завірених копій.

Як пройти процедуру реєстрації розрахункового рахунку, скільки часу, грошей і т. п. знадобиться?

Підприємцю для відкриття рахунку в банку знадобиться набагато більше часу ніж досвідченому, який вже має досвід роботи з банками і на руках у нього вже готовий пакет усіх документів.

При першому візиті в банк важливо ознайомитися з усіма умовами договору, і уточнити перелік документів необхідних для відкриття розрахункового рахунку для ІП, а також форму і порядок їх надання.

Підприємцю при зборі необхідних документів обов’язково потрібно перевірити дату отримання виписки ЕГРІП, якщо вона була отримана давно, то слід зробити запит до податкового органу для отримання більш нової виписки. Слід враховувати, що дану виписку вам видадуть тільки після закінчення тижня з моменту подання запиту запиту.

Коли готовий пакет документів знаходиться вже на руках слід звернутися до нотаріуса для їх засвідчення. Нотаріус стягує плату за кожен засвідчений лист.

При наступному відвідуванні банку підприємцю запропонують заповнити всі заяви і форми, встановлені банком. Після чого співробітники банку перевірять пакет наданих документів.

Якщо ви є початківцем підприємцем, банк має право до відкриття вам розрахункового рахунку направити своїх представників до вас в офіс ІП, для перевірки достовірності наданих вами відомостей. Після чого Розрахунковий рахунок ІП буде відкритий, але не пізніше тижневого строку з дня написання заяви. Якщо ж ви вже досвідчений підприємець розрахунковий рахунок вам може бути відкритий вже в день подачі заяви.

Після відкриття розрахункового рахунку для ІП банк оформить підприємцю чекову книжку або пластикову карту для зняття готівки.

Які органи потрібно повідомити про відкриття розрахункового рахунку і як це зробити?

Державні органи суворо контролюють роботу індивідуальних підприємців, тому про відкриття розрахункового рахунку в банку обов’язково потрібно повідомляти орган податкової служби, в якому ІП перебуває на обліку. Зробити це слід протягом семи днів, направивши н податковий орган заповнену встановлену форму (№ З-09-1).

Так само в семиденний термін необхідно повідомити про відкриття розрахункового рахунку в банку для ІП органи пенсійного фонду та (при наявності найманих працівників) органи фонду соціального страхування.

В обов’язковому порядку повідомлення в усі перераховані органи подаються в двох примірниках, другий примірник є доказом того, що підприємець сповістив всі необхідні органи з дотриманням всіх встановлених законодавством термінів.

При порушенні підприємцем встановлених норм, тобто Неповідомлення, або повідомленні з порушенням встановлених термінів його можуть зобов’язати виплатити штраф кожної з організацій, розмір якого може становити 5000 руб.

Кожному бізнесменові слід пам’ятати, що відкриття розрахункового рахунку – процес скрутний і приносить іноді всякі неприємності. Тому перш ніж почати цим займатися потрібно адекватно оцінити необхідність такого рахунку. Також варто мати на увазі, що закривати згодом такі рахунки набагато складніше ніж відкривати, тому немає необхідності відкриття відразу кількох рахунків.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.