Оформлення нового співробітника на роботу – що і як робити

16.05.2016 - 01:16 | Категорія: Бізнес з нуля

Трудові взаємини між найманими працівниками і підприємцями, власниками бізнесу, регулюються нормами трудового права. Згідно з цими нормами, підприємець, який наймає когось для роботи в своїй компанії, стає спеціальним суб’єктом цього права, Що тягне за собою виникнення певних обов’язків і прав.

Для того, щоб оцінити обсяг правового навантаження і проаналізувати, чи впораєтеся ви самостійно, або доведеться наймати юриста, необхідно заздалегідь знати,Трудові взаємини між найманими працівниками і підприємцями, власниками бізнесу, регулюються нормами трудового права. Згідно з цими нормами, підприємець, який наймає когось для роботи в своїй компанії, стає спеціальним суб’єктом цього права, Що тягне за собою виникнення певних обов’язків і прав.

Для того, щоб оцінити обсяг правового навантаження і проаналізувати, чи впораєтеся ви самостійно, або доведеться наймати юриста, необхідно заздалегідь знати, що включає в себе грамотне оформлення працівника і які обов’язки накладає на вас це дія.

Перед тим, як офіційно оформляти нового співробітника компанії, варто переконатися не тільки у високій кваліфікації фахівця, але і в його особистісних якостях. Особливо в тому випадку, якщо робота пов’язана з матеріальною відповідальністю або долученням до комерційної таємниці компанії. Найпростіше переконатися в гідному моральне обличчя кандидата, звернувшись до його попереднього роботодавця або надіславши запит характеристику.

Для офіційного оформлення на роботу співробітник повинен надати:

– паспорт (тимчасове посвідчення особи);

– трудову книжку (якщо у співробітника вже був досвід роботи);

– документи військового обліку;

– диплом або інший документ, що підтверджує наявність освіти (при необхідності);

– медичну або санітарну книжку, довідку про стан здоров’я (на вимогу);

– страхове свідоцтво державного пенсійного страхування;

– заява претендента про прийняття на роботу.

Якщо здобувач до теперішнього моменту не вступав в трудові відносини з іншими роботодавцями, підприємець зобов’язаний оформити йому свідоцтво про пенсійне страхування і трудову книжку.

У свою чергу, підприємець, який планує оформити зарахування в штат нового співробітника, повинен надати документи, що засвідчують його особу і комплекс довідок і свідоцтв, що підтверджують реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю, ВАТ або ВП.

Офіційне оформлення нового співробітника на роботу здійснюється за допомогою укладення між сторонами трудового договору. Останній повинен відповідати нормам трудового законодавства Російської Федерації. В іншому випадку договір є недійсним.

Варто підкреслити, що трудовий договір необхідно оформити в двох примірниках. Кожну копію договору повинен підписати як роботодавець, так і новий співробітник. За складання договору відповідає підприємець. Пам’ятайте, перед тим, як підписати договір, працівник в обов’язковому порядку повинен з ним ознайомитися.

У трудовому договорі повинні бути прописані: термін дії документа, порядок оплати діяльності співробітника, розмір окладу, права, обов’язки і відповідальність сторін, а так само режим роботи. Кожна зі сторін, що підписали трудовий договір, отримує копію документа.

Як правило, при наймі працівника, чиї обов’язки не вимагають окремого обговорення, використовується типовий трудовий договір. До нього можна додавати (або виключати) необхідні пункти – про випробувальний термін і т. Д. У випадку, якщо посада пов’язана зі збереженням комерційної таємниці або матеріальною відповідальністю перед фірмою, варто укласти з претендентом додаткові угоди, що гарантують виконання зобов’язань.

Співробітник з якихось причин був допущений до діяльності до офіційного працевлаштування? Тоді роботодавець зобов’язаний у триденний термін скласти і підписати трудовий договір.

Особливо необхідно відзначити можливість індивідуальних підприємців додавати в трудовий договір додаткові підстави для звільнення найманих працівників. Правда, якщо ви скористаєтеся цим правом, доведеться так само змінити умови виплати вихідної допомоги і розміри останнього.

Стаття 306 Трудового Кодексу Росії дозволяє індивідуальним підприємцям можливість змінювати умови договору в односторонньому порядку. Згоди працівника питати не обов’язково, але повідомити його ви зобов’язані за 14 днів до приведення рішення у виконання.

Трудовий договір, укладений між індивідуальним підприємцем і найманим працівником, необхідно зареєструвати в місцевій реєстраційній палаті.

Наступний крок для офіційного оформлення нового співробітника – видання наказу про зарахування його в штат на конкретну посаду. З цим наказом співробітник повинен ознайомитися і надати роботодавцеві відповідну розписку. Тільки після цього можна зробити запис про прийом на роботу в трудовій книжці працівника, створити для нього особовий рахунок, завести картку за формою Т-2 і табель.

З укладення трудового договору між працівником і підприємцем починається відлік часу для проходження інших процедур реєстрації підприємцем.

Протягом 10 робочих днів з моменту укладення договору індивідуальний підприємець зобов’язаний оформити реєстрацію в ФСС, надавши туди копії:

– паспорта;

– свідоцтва про державну реєстрацію в якості індивідуального підприємця;

– свідоцтва ІПН;

– трудової книжки нового співробітника.

Копії повинні бути завірені нотаріусом. Крім того, в ФСС потрібно надати довідку з банку про відкриття розрахункового рахунку і виписку з ЕГРІП.

Протягом місяця (30 днів) роботодавець зобов’язаний зареєструватися в Пенсійному Фонді Російської Федерації. Туди так само необхідно надати копію паспорта, трудового договору, свідоцтва про реєстрацію, а так само копію ліцензії, якщо така є в наявності.

Протягом 30 днів з моменту укладення трудового договору необхідно зареєструватися і в Фонді обов’язкового медичного страхування і оформити поліс новому працівнику. Пакет документів для цього буде потрібно такий же, що і для ФСС.

Індивідуальний підприємець, який став роботодавцем, зобов’язаний щомісяця сплачувати податки і внески, в тому числі і утримувати 13% з заробітної плати працівника. Означення 13% необхідно перераховувати до податкового органу.

Крім того, вам необхідно буде виплачувати (в різних ситуаціях) певні страхові внески:

– на пенсійне страхування;

– на обов’язкове медичне страхування;

– на страхування з тимчасової непрацездатності;

– на страхування у зв’язку з материнством;

Розміри внесків змінюються щорічно, дізнатися актуальну інформацію можна на сайті страхової компанії або в відповідній державній установі.

Варто відзначити, що комплекс правових норм і необхідних для оформлення нового співробітника дій досить складний. Якщо ви не впевнені у власних силах, можливо, варто вдатися до допомоги позаштатного юриста або економіста, який допоможе вам пройти процедуру реєстрації та оформлення якнайшвидше.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.