Де взяти початковий капітал для малого бізнесу

05.05.2016 - 01:28 | Категорія: Бізнес з нуля

Будь-яке, навіть саме скромне, бізнес-починання не обходиться без фінансових вкладень. Де взяти початковий стартовий капітал? Давайте поміркуємо. Насправді, сьогодні існує досить багато способів привернути гроші в ваш бізнес.

Природно, перш ніж починати шукати інвестиції, варто скласти бізнес – план.

План повинен включати Ваше резюме (освіта, досвід і будь-які інші особисті якості, які можуть бути включені в актив ВашогоБудь-яке, навіть саме скромне, бізнес-починання не обходиться без фінансових вкладень. Де взяти початковий стартовий капітал? Давайте поміркуємо. Насправді, сьогодні існує досить багато способів привернути гроші в ваш бізнес.

Природно, перш ніж починати шукати інвестиції, варто скласти бізнес – план.

План повинен включати Ваше резюме (освіта, досвід і будь-які інші особисті якості, які можуть бути включені в актив Вашого потенційного успіху). Хороша думка – внести в список позики, які Ви брали раніше, і підтвердження їх своєчасної виплати.

Необхідно детально пояснити, як ви збираєтеся використовувати гроші, в яких ви потребуєте. Якщо гроші – для існуючого бізнесу, вам потрібен звіт про прибутки і збитки протягом, принаймні, шести місяців, і план, який показує, як ці додаткові гроші принесуть великий прибуток. Якщо гроші – для нового бізнесу, ви повинні будете показати бізнес – план, ваше маркетингове дослідження ринку, прогнозовані витрати та доходи – розписані по роках протягом, принаймні, трирічного періоду. Для вас буде вигідніше зробити оцінки витрат високими, а прогноз доходу – мінімальним. Це дозволить вам легше подолати падіння і злети, властиві будь-якому бізнесу.

Необхідно описати, що в вашому бізнесі унікально, чим він відрізняється від бізнесу конкурентів, і які можливості розширення або виробництва вторинних виробів.

Необхідно заявити, що ви пропонуєте інвестору замість використання його грошей. Він захоче дізнатися відсоток на вкладений їм капітал, який ви маєте намір виплачувати, і як часто він буде вказаний відсоток отримувати – щомісяця, щокварталу або щорічно.

Ви пропонуєте відсоток від прибутку? Відсоток вартості фондів? Місце в раді директорів? Інвестор використовує свої гроші, щоб робити більше грошей. Він хоче заробити стільки, скільки можливо – незалежно від того, короткостроковий чи ваш договір або довгостроковий. Щоб його залучити, зацікавити, і переконати його надати гроші, в яких ви потребуєте, вам доведеться не тільки запропонувати можливість великого прибутку, а й докладно обґрунтувати свою пропозицію, виходячи з вашого маркетингового дослідження.

Інвестори зазвичай добре знайомі з ризикованими пропозиціями, однак вони хочуть зменшити ризик в максимально можливій мірі. Отже, ваш план повинен включати список матеріальних надбань вашого бізнесу. Зазвичай потрібні копії ваших податкових декларацій за останні три роки. Ваш передбачуваний інвестор може не знати нічого щодо вас або вашого бізнесу, але він повинен мати можливість, якщо буде потрібно, набрати ваш телефон і дізнатися все що йому необхідно протягом 24 годин. Будьте чесні з інвестором. Надайте всі факти. У більшості випадків, якщо ви маєте хорошу ідею і виконали завдання належним чином, зацікавлений інвестор зрозуміє ваше становище і, можливо, запропонує навіть більше допомоги, ніж ви просите.

Якщо ви маєте підготовлений план, знаєте, скільки грошей вам потрібно, як вони будуть використовуватися, і як ви маєте намір відшкодувати їх – що ж, значить ви готові до пошуку інвесторів.

Влаштуйте прийом, і запросіть друзів. Поясніть ваше ділове пропозицію. Вкажіть потенційний прибуток. Скажіть, скільки потрібно грошей. Дайте кожному копію вашого плану, і запропонуйте вкласти тисячу доларів як пасивного партнера у вашому бізнесі. Пояснюючи подробиці і запитуючи про раду, поцікавтеся, чи не знають вони відповідного інвестора. Те ж зробіть зі службовцями свого банку. Дайте їм копії плану, і попросіть переглянути на предмет поліпшення. Поговоріть щодо потенційних інвесторів. У будь-якому випадку, не завадить запропонувати певну винагороду, якщо вони знайдуть інвестора.

Професіонали – такі як лікарі і дантисти, адвокати і бізнесмени, часто організовують професійні інвестиційні групи. Наступного разу, спілкуючись з лікарем або дантистом, вручите йому план, і поясніть ваші пропозиції. Він може побажати вкласти власний капітал, або призначити вам зустріч з менеджером інвестиційної групи. Ви виграєте в будь-якому випадку, оскільки шукаєте гроші, і поширюєте відомості про це серед потенційних інвесторів

Не ігноруйте можливості звернутися в компанії займаються інвестиціями малого бізнесу, що працюють у вашій області. Пошукайте в телефонній книзі під рубрикою інвестиційні послуги. Ці компанії існують з єдиною метою кредитування підприємців, які можуть повернути хороший відсоток на вкладення.

Промислові банки зазвичай набагато більш схильні надати бізнес – позики, ніж звичайні банки. Обов’язково зв’яжіться з Промбанку в своїй області.

Страхові компанії – головні джерела довгострокового капіталу. Кожна компанія бере до уваги тип розглянутого бізнесу. Зв’яжіться зі страховими агентами на предмет того, до кого звернутися. Зверніться до директорів інших компаній на предмет вкладення капіталу в ваш бізнес. Шукайте компанію, яка може отримати вигоду з вашого товару або послуг.

Сьогодні існують маклери грошового ринку. Це люди, які представлять ваш план відомим їм кредиторам або інвесторам. Вони завжди беруть передоплату, і не гарантують, що забезпечать вас позикою або інвестицією.

Є дуже хороші маклери грошового ринку, є і погані. Вони беруть відсоток від необхідної вами суми. Важливо їх перевірити: які інвестиції вони забезпечили, і будь інвесторів вони знають – перш, ніж ви справите передоплату.

Також подумайте про запрошення інвесторів для участі в вашому бізнесі як пасивних партнерів. Подумайте про наступне способі: ви влаштовуєте фінансування для іншого бізнесу, який підтримає створення і розвиток вашого бізнесу. Розгляньте можливість злиття з уже організованою компанією, що володіє ресурсами, сумісними з вашими потребами.

Не слухайте історії про важкі часи і іншу нісенітницю. Почніть роботу: робіть телефонні запити, говорите з людьми, і призначайте зустрічі для обговорення ваших планів з тими, хто має капітал. Зараз грошей для інвестицій більше ніж коли б то не було. Проблема полягає в тому, що більшість підприємців не знають чому вірити і куди звернутися.

Нарешті, перегляньте предмети, які ви так довго зберігали! Ви можете знайти цінні сімейні реліквії, антикваріат і предмети колекціонування – то, що інші шукають і з задоволенням куплять. Не забудьте про гроші, які ви давали друзям, сусідам або родичам в борг протягом багатьох років. Попросіть про повернення боргу.

Загалом, існує багато способів знайти гроші, не робіть помилкового припущення, що єдине джерело фінансування – це банк або фінансова компанія.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.