Де взяти бізнес-план для залучення інвесторів

02.05.2016 - 14:32 | Категорія: Бізнес з нуля

Якщо вірити статистиці, то лише кожен десятий бізнес план, який прочитав інвестор, може зацікавити його. І інвестор в курсі даної статистики. Тоді як повинен виглядати документ, щоб потенційний інвестор виявив до нього інтерес і прогледів його від початку і до кінця?

Ми розглянемо основні деталі, які повинні знаходитися в тому документі, що Ви плануєте дати вашому майбутньому інвестору на ознайомлення.

Бізнес-план не повинен виглядатиЯкщо вірити статистиці, то лише кожен десятий бізнес план, який прочитав інвестор, може зацікавити його. І інвестор в курсі даної статистики. Тоді як повинен виглядати документ, щоб потенційний інвестор виявив до нього інтерес і прогледів його від початку і до кінця?

Ми розглянемо основні деталі, які повинні знаходитися в тому документі, що Ви плануєте дати вашому майбутньому інвестору на ознайомлення.

Бізнес-план не повинен виглядати так, як ніби ви зробили його лише «для галочки», тому що такий документ навряд чи зможе переконати інвестора в серйозності і продуманості вашого проекту. Мало хто з інвесторів буде скрупульозно вивчати весь пакет документів, в якому може бути пара-трійка десятків сторінок.

Іноді, запропонувавши на ознайомлення з проектом невеликий опис – не більше двох – чотирьох сторінок – можна добитися великих успіхів, ніж поклавши перед інвестором стос паперів. Але текст повинен бути зроблений так, щоб в ньому не було зайвих фраз і при цьому весь документ повинен легко читатися і розумітися, так як Ваш потенційний інвестор може не розбиратися в тій сфері діяльності, в яку він повинен буде вкласти свої гроші для розвитку ваших планів . Якщо ви надасте документ, абсолютно неясний інвестору, то він просто може пройти повз нього – не кожна людина буде намагатися розібратися в тому, чого він не розуміє.

Існують деякі основні моменти, які найчастіше цікавлять інвестора. Перший момент і найголовніший – це автор проекту, а також його команда, за допомогою якої він збирається реалізувати свою ідею. Другий момент – це мотивація групи і їх рішучість досягти своєї мети. Інвестор хоче розуміти, що автор даного бізнес-плану не тільки чітко бачить свою мету і шляхи її досягнення, але також хоче бачити, що ця людина може дати віру в успіх цієї мети іншим людям, ким би вони не були: співробітники, інвестори, партнери або клієнти. Інвестор не завжди розуміє всю суть проекту, але завжди намагається зрозуміти людину, яка надала йому бізнес-план.

Виходячи з цього Ваша місія – переконати інвестора, що Ви саме той самий чоловік, якому під силу втілити в життя свою бізнес ідею швидко і якісно. Мало лише вірити в свою ідею, потрібно довести, що Ви і тільки Ви володієте потрібними особистісними і професійними якостями для того, щоб очолити цей проект. Інвестори вкладають гроші не тільки в проект, але і в людини, який реалізує цей проект.

Розумність в фінансових розрахунках – це один з найголовніших показників бізнес-плану. Як кажуть самі інвестори, велика кількість стартують бізнесменів надмірно завищують прогнози зростання прибутку. Спрогнозувавши начебто невеликий приріст продажів в розмірі 10%, вони в своїх підрахунках моментально окупають всі витрати і так само швидко стають мультимільйонерами. На практиці такого не буде.

Повинен бути адекватний розмір заробітної плати автора проекту і розумні адміністративні витрати, щоб вводити в подив інвесторів. Великі витрати на оплату бухгалтерії та оренду приміщень в більшості випадків можуть піддатися розумного урізання і економії, а заробітна плата глав проекту повинна бути в рамках розумного, не потрібно «заломлять» заробітну плату в більше ніж половину від витратного бюджету, інакше ви будете виглядати як людина , яка не змотивувати на тривалий працю для досягнення своїх цілей і отримання результату.

Щоб переконати інвестора в тому, що він зробить правильно, інвестувавши Ваш проект, Ваш бізнес-план повинен містити відповіді на всі питання інвестора. Все питання можна розбити на 3 категорії:

1) Питання, які відносяться до інвестицій і потоку грошей:

Подібні питання ви повинні чітко і грамотно роз’яснити в планах капіталовкладень, витрат і доходів, а так само інвестиційної привабливості даного проекту;

2) Питання, які відносяться до ринку. Вони повинні виглядати приблизно так:

– Обгрунтованість інформації, яка була використана при створенні плану продажів;

– Дослідження ринку і актуально воно;

– Конкуренція, позиції конкурентів;

– На яких клієнтів орієнтований Ваш бізнес, джерела клієнтів, методи продажів;

3) Питання, пов’язані з вашої групи: їх досвід, досягнення і ступінь довіри до цієї команди:

Якщо у Вашому бізнес-плані буде безліч переконливих відповідей на питання стосовно вашої групи і Ви зможете не тільки довести, але і показати, то це вже великий крок до досягнення успіху.

Бізнес-план, який Ви підготували, повинен відрізнятися в кращу сторону від тих бізнес-планів, що були розглянуті або підлягають розгляду. Для кращого розуміння матеріалів, які знаходяться в документі, текст повинен бути чітким і ясним, містити графіки, таблиці, діаграми та інше. Чим краще Ви викладете вашу задумку – тим краще зрозуміє всю перспективу і вигоду інвестор.

Ваш бізнес-план справить позитивне враження на інвестора в тому випадку, якщо в ньому будуть відповіді лише на 7 питань:

1) Скільки коштів потрібно інвестувати в Ваш проект?

2) Куди буде витрачено бюджет?

3) У які терміни проект окупиться, який рівень рентабельності?

4) Старт бізнесу, які етапи розвитку проекту?

5) Як буде організований Ваш бізнес з точки зору бізнес-процесів?

6) Яка перспектива? Скільки можна заробити на Вашому бізнесі?

7) Сумлінна Чи є у Вас команда? Чи можна їм довірити інвестуються гроші?

Інвестор буде впевнений в тому, що його інвестиції принесуть прибуток, якщо на ці питання будуть отримані грамотні і чіткі відповіді.

Створити бізнес-план – робота вельми непроста, адже документ має величезну важливість на початку Вашої кар’єри. Можна піти чотирма шляхами створення бізнес-плану:

1) Створити бізнес-план самому;

2) Завантажити вже готовий бізнес-план з інтернету;

3) Купити бізнес-план у третіх осіб;

4) Укласти договір на створення бізнес-плану з організацією, яка спеціалізується на розробці бізнес-планів.

Розглянемо кожен з варіантів окремо.

Написати бізнес-план самому, напевно, варто спробувати хоча б раз.

Це буде корисним для того, щоб сформувати ваше уявлення на папері і в принципі це буде корисним досвідом. Але все ж потрібно розуміти, що це досить трудомісткий процес і потрібно багато часу, щоб написати бізнес-план при цьому можна не досягти потрібного вам результату – розуміння інвесторами Ваших планів.

Можна завантажити бізнес-план, який вже був створений і викладений кимось іншим, а так само «побродити» по тематичним сайтам і дізнатися багато корисної інформації, але маючи все це, Вам все одно доведеться писати свій бізнес-план самому.

Якщо Ви маєте намір придбати готовий бізнес-план для тієї ідеї, яку ви плануєте втілити в життя, то Вам теж потрібно буде ретельно вивчити куплений матеріал і перевірити всі дані, наведені в ньому, що теж, по суті, за витратами часу і сил майже нічим не відрізняється від перших двох варіантів. Але якщо ви надумали відкрити чергову точку автомийки – цей варіант, теоретично, можна вважати хорошим.

Але навіть якщо Ваш бізнес-план повністю перевірений і готовий, він все ще залишається незавершеним, тому що весь цей матеріал необхідно правильно донести до інвесторів, тобто презентувати. Всі Ваші плани і їх подальше інвестування залежать від того, якою буде Ваша презентація. Саме в цей момент Ви повинні дати зрозуміти інвесторам, що Ваш проект коштує їх уваги.

Те, як потрібно робити презентацію проекту – це ціла тема для окремої статті, але про це слід поговорити. Вам потрібно постаратися зробити так, щоб ті матеріали, які викладені в ілюстративних матеріалах, не відрізнялися від тих, що ви будете розповідати, і неважливо, яка аудиторія буде присутній на Вашій презентації. А інакше Вас можуть поставити в скрутне становище уточнюючими питаннями, а цього допустити не можна.

І найголовніше: що б Ви не пропонували інвесторам – Ви не повинні виглядати прохачем. Ваша ідея вигідна і інвесторам, і Вам, і Ви повинні показати це.

Те, що Ви впевнені в своїх планах і в можливості досягти результату – це вже запорука успіху.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.