Амортизація у податковому обліку

27.04.2016 - 17:24 | Категорія: Бізнес з нуля

Амортизація у податковому обліку це щомісячне списання на витрати частини вартості основних активів або нематеріальних активів, протягом певного терміну користування. Щоб розрахувати амортизаційні відрахування для цього існують нормативні акти і закони, Це ст.256, 259, 322 і 323 Податкового кодексу РФ.

Якщо власність, на яку розраховується нарахування амортизації не використовується будь-яким підприємством, тобто не приносить фінансової вигоди, то всі витрати на придбанняАмортизація у податковому обліку це щомісячне списання на витрати частини вартості основних активів або нематеріальних активів, протягом певного терміну користування. Щоб розрахувати амортизаційні відрахування для цього існують нормативні акти і закони, Це ст.256, 259, 322 і 323 Податкового кодексу РФ.

Якщо власність, на яку розраховується нарахування амортизації не використовується будь-яким підприємством, тобто не приносить фінансової вигоди, то всі витрати на придбання даного об’єкта не відшкодовуються згідно із законом.

Існує кілька амортизаційних груп, які класифікуються часом користування даним майном.

Всього існує 10 амортизаційних груп, всі вони включають в себе користування майном від 1-ого року до 30 років. Класифікація груп йде від 1-ої до останньої групи.

Так само амортизаційні відрахування діляться на 2 способи: лінійний, і не лінійний.

Лінійний спосіб має на увазі собою нарахування за кожним видом власності.

Чи не лінійний спосіб врегульовано в 259 ст. НК, являє собою нарахування по всій групі нарахувань.

Для того щоб розрахувати вартість амортизаційних відрахувань для амортизаційної власності (це та власність, яка була придбана, або знаходиться в користуванні підприємства) за матеріальним становищем податкового кодексу РФ, буде застосовуватися залишкова вартість. Розрахувати її можна виходячи з вартості даного майна за вирахуванням його вартості (по положенню НК на 01.01.2002).

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.