Бізнес ідея каршерінг

16.11.2017 - 12:08 | Категорія: Автомобільний бізнес

У цій статті ми розповімо про те, що собою являє нова сучасна бізнес ідея каршерінг і як вона може бути реалізована в умовах російського ринку.

Що таке каршерінг? Це послуга оренди автомобіля для поїздки по місту.

Існує два види каршерінга:

b2c-каршерінг, коли клієнт бере автомобіль в оренду у якійсь компанії, якій він належить, за певну плату (класичний варіант);

p2p-каршерінг, коли одні люди здають іншим людям свої авто за допомогою онлайн-сервісу, теж за певну плату, але відсоток від угоди отримує і онлайн-сервіс.

Перший вид каршерінга вважається класичним і вперше з\’явився і став дуже популярним в Америці ще в 2000 році. Другий вид почав з\’являтися в США і країнах Європи нещодавно – коли люди почали за допомогою онлайн сервісів ділитися один з одним житлом, простором для роботи і шукати попутників в поїздку.

Про вигідною бізнес ідеї каршерінга ми вже говорили в статті «Бізнес ідеї 2017 року» . Сьогодні ми поговоримо докладно про те, як можна реалізувати класичний варіант каршерінга.

РЕАЛІЗАЦІЯ БІЗНЕС ІДЕЇ «КАРШЕРІНГ»

Другий вид каршерінга вимагає менше початкових інвестицій, оскільки передбачає оренду користувачами у користувачів (p2p), тобто автомобілі купувати не потрібно. Потрібні будуть вкладення в створення онлайн-сервісу (розробка дизайну, верстка, програмування) і бюджет на створення мобільного застосування, а так само щомісячні витрати на SEO і контекстну рекламу. У Росії є всього один онлайн-сервіс p2p-каршерінга (Darenta), тому якщо у Вас є досвід в IT-розробці та інтернет-просуванні, варто спробувати саме цей напрямок.

Але ми тут докладно розглянемо реалізацію першого виду каршерінга – коли людина бере в оренду автомобіль у компанії на короткий термін, для здійснення невеликої поїздки по місту. Послуга, яка склала конкуренцію таксі і вже почала діяти в Москві і Московській області. Як організувати компанію, яка надає послугу каршерінга у Вашому місті?

Що знадобиться для реалізації ідеї b2c-каршерінга

Щоб реалізувати цю ідею, теж потрібні кошти на розробку сайту і мобільного застосування, оскільки люди будуть замовляти послуги через додаток і сайт. Так само будуть потрібні вкладення в придбання автомобілів. Всі інші витрати – реклама, оренда паркувальних місць по місту, зарплата співробітникам будуть носити щомісячний характер.

1. Сайт і мобільний додаток . Наявність сайту і додатки робить процес отримання послуги дуже зручним. Людина не буде звертатися в якийсь певний офіс для оренди автомобіля на 10-15 хвилин. Людина буде дивитися в мобільному додатку або на сайті, в якому місці парковки йому взяти вільний автомобіль для такої короткої поїздки. Тому відразу слід закласти бюджет для створення гарного сайту, адаптованого під мобільний трафік, і мобільного застосування. Інвестиції в сайт і додаток на початковому етапі можуть становити від 100 000 до 150 000 рублів.

2. Разові вкладення в придбання автомобілів . Для організації такого бізнесу в невеликому місті буде потрібно мінімум 10 автомобілів. Не варто купувати старий і неякісний транспорт, орієнтуючись на найменшу ціну. Краще вкласти кошти в колишні у вживанні, але зручні моделі автомобілів, в яких людина зможе проїхати з комфортом. Якщо витратити на кожну машину в середньому 200 000 – 400 000 рублів, то придбання 10 автомобілів обійдеться в 2 000 000 – 4 000 000 рублів.

3. Щомісячні витрати на оренду паркувальних місць . Слід укласти договори про оренду паркувальних місць з організаціями, які мають у своєму розпорядженні такими місцями. Вартість одного машиномісця на парковці машин в невеликому місті обходиться 200 рублів на добу, тобто в місяць парковка одного автомобіля буде обходитися в 6000 рублів. Однак, орендувати паркувальні місця знадобиться і поблизу аеропортів або метро, тому буде потрібно укласти договори про співпрацю і з цими організаціями. Тут вартість парковки в добу може бути вище, припустимо, близько 400 рублів. Тоді це в місяць складе 12000 рублів. Якщо 5 автомобілів розташувати в спеціальних паркувальних центрах, а 5 автомобілів – поблизу аеропортів, метро, залізничних вокзалів і автовокзалів, щомісячні витрати на оренду паркувальних місць складуть 90 000 рублей.

4. Щомісячні витрати на паливо . Витрати на паливо для 10 легкових автомобілів, задіяних в роботі а приблизно 10 годин на день (весь інший час автомобіль знаходиться на парковці) складають приблизно 400 000 рублів на місяць.

5. Щомісячні витрати на оренду офісу . Орендувати середнього розміру офіс на 5-7 робочих місць в невеликому місті можна приблизно за 30 000 рублів разом з комунальними послугами.

6. Заробітна плата співробітників . Для автопарку в 10 автомобілів знадобиться мінімум 4 співробітника на прийом і видачу автомобілів. А так же 2 менеджера для вирішення простих адміністративних питань і один бухгалтер. Фонд заробітної плати для такої кількості співробітників в російських регіонах може становити близько 150 000 рублів, включаючи соціальні податки.

Скільки можна заробити

Ціна за 1 годину користування автомобілем становить в середньому 400 рублів. Якщо 10 автомобілів будуть в роботі 7 годин на день, то виручка за місяць складе 840 000 рублей. Якщо ці ж автомобілі будуть працювати 10 годин на добу, то за місяць можна заробити 1 200 000 рублів.

Віднімемо звідси щомісячні витрати на оренду паркувальних місць 90 000 рублей, потім щомісячні витрати на паливо 400 000 рублей, щомісячні витрати на оренду офісу 30 000 рублів, фонд заробітної плати співробітникам 150 000 руб, а так же податок 6 відсотків від обороту для спрощеної системи оподаткування 50400 при роботі автомобілів 7 годин на добу і 72 000 рублей при роботі авто 10 годин на добу, і отримаємо, що прибуток за місяць складе: при роботі автомобілів 7 годин на день – 119 600 рублів, а при роботі автомобілів 10 годин на добу – 458 000 рублей.

Як бачимо, краще відразу подбати про стабільне потоці клієнтів, щоб задіяти автомобілі в роботі по максимуму. У перші місяці, якщо не будуть задіяні в роботі всі автомобілі або всі автомобілі будуть працювати менше 7 годин на день, такий бізнес може бути збитковим. Термін окупності вкладень в покупку парку автомобілів – не менше 3 років.

Євразійська венчурна академія провела дослідження і зробила прогноз, що загальний обсяг ринку каршерінга в Росії в 2017 році має потенціал вирости до 918 млн рублів. При цьому темп приросту складе 70%.

Тому, якщо Вам близька така бізнес ідея, як каршерінг – ідея надання людям зручною послуги оренди автомобіля на короткий термін в Вашому місті, то чому б не спробувати її здійснити.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.