Як відкрити своє таксі – бізнес на пасажирських перевезеннях

05.06.2016 - 04:50 | Категорія: Автомобільний бізнес

Багатьох людей замислюються про своє майбутнє і відкриття свого бізнесу могла не раз зацікавити ідея відкрити свою службу таксі. Адже бізнес на пасажирських перевезеннях вельми прибутковий і затребуваний, до того ж подібна форма підприємницької діяльності досить доступна і приваблива.

Так які підводні камені і підгрунтя можуть очікувати вас, якщо ви все ж вирішили втілити свої давні мрії і бажання в реальність.

Як відкритиБагатьох людей замислюються про своє майбутнє і відкриття свого бізнесу могла не раз зацікавити ідея відкрити свою службу таксі. Адже бізнес на пасажирських перевезеннях вельми прибутковий і затребуваний, до того ж подібна форма підприємницької діяльності досить доступна і приваблива.

Так які підводні камені і підгрунтя можуть очікувати вас, якщо ви все ж вирішили втілити свої давні мрії і бажання в реальність.

Як відкрити службу таксі з нуля?

Що б бути компетентним у цьому питанні вам потрібно знати пару пунктів, які допоможуть вам у створенні вашого бізнесу. І так найперше, це звичайно ваша рішучість і налаштованість на результат. Друге-це те, що проблем з працевлаштуванням тепер не буде ні в вас, не у ваших знайомих і родичів. По-третє, не варто відкладати цю справу в довгий ящик і витрачати настільки дорогоцінний час в порожню, адже як відомо в будь-який момент може піднятися вартість оренди, реєстрації, з’являться більш спритні конкуренти і багато іншого, що могло б ускладнити відкриття бізнесу.

Реєстрація та ліцензування.

Перше, про що обов’язково потрібно позаботіться – це стати легальним перевізником, отримати офіційний статус, це може бути юридичні особи або фізичні – індивідуальні підприємці, які мають право і реєстрацію для своєї діяльності.

Дуже важливо отримати ліцензію на перевезення, її оформляють на самого перевізника і дозвіл, воно оформляється на кожну машину. Отримавши дані документи, перевізник має право передати автомобіль будь-якій людині, яка має посвідчення водія з відповідною категорією.

Поговоримо про те, що ж краще вибрати, стати юридичною особою (ТОВ) або індивідуальним підприємцем (ІП), різниця в відповідальності, якщо власник або співвласник Товариства обмеженою Відповідальності в надзвичайних ситуаціях відповідає лише своєю часткою в статутному капіталі, прописаної при реєстрації, то індивідуальний підприємець відповідає перед законом усім своїм майном.

Реєстрація ТОВ це:

Статут нотаріально завірений (який можна зробити самостійно, але переважно звернутися до фахівців);

Заява на реєстрацію;

Протокол установчих зборів;

Статутний капітал, який вноситься в банк близько $ 355;

Державне мито за реєстрацію $ 141;

Договір про заснування Товариства.

Зібравши дані документи потрібно їх зареєструвати в податковій інспекції. Коли ці етапи пройдені обов’язково потрібно виготовити собі печатку, яка буде вимагати незначних матеріальних витрат.

Реєстрація ІП:

Заява, завірена нотаріусом;

Завірені нотаріусом копії особистих документів;

Державне мито.

З цими документами вирушаємо в податкову реєструватися, отримуєте статус ІП і відкриваєте підприємницький рахунок, він обійдеться в незначну суму.

Якщо у вас немає часу всім цим займатися, то зараз дуже багато фірм, які за окрему плату займуться цим питанням.

Автомобіль – особа перевізника.

Якому автомобілю віддати перевагу для використання в таксі? Звичайно це питання цікавить кожного, хто пов’язаний з цим бізнесом. Для вибору авто, краще звернутися до знайомих автолюбителям і до водіїв займаються перевезеннями, не завадить пошукати інформацію на форумах і сайтах з цікавить вас тематикою. За статистики, водії в мережі розділили свої голоси хтось віддає перевагу вітчизняному автопрому, а саме ваз 10 моделі, а комусь до душі француз Рено Логан, це лідери списку, так само російські водії рекомендують Шкода Октавія, Форд Фокус, Деу Нексія, Хендай Соната.

Скільки людей, стільки й думок, але краще врахувати співвідношення ціни і якості, клас машини, на скільки бюджетної виявиться модель в облуживании і паливі . Більш оптимальний варіант – це використання різних моделей авто, щоб виконувати рядові замовлення і надавати vip-послуги.

Так само слід визначитися чи буде у вас служба таксі з найнятими водіями і машинами, які будуть в особистій власності у працівника, але в цьому випадку крім оплати праці, ще потрібно буде оплачувати компенсаційні витрати, або власний таксопарк.

Зв’язок.

Устаткування радіостанції і окремої радіоволни – це так само необхідне придбання, на яку доведеться за витрачатися. У центрі радіочастот потрібно зареєструвати ваше придбання, а також подбати про дальності, конфіденційності та якості зв’язку, оптимальні діапазон 150-500 мГц, коли працює відразу кілька частот радіостанції. Устаткування вам знадобиться для зв’язку водіїв і диспетчера, для консультації клієнтів.

Що б її встановити вам буде потрібно багатоканальний легко запам’ятовується номер телефону, якщо телефонних ліній кілька, потрібен міні-АТС з функціями утримання дзвінка, перерозподіл і іншими, а також програмне забезпечення для управління.

Знадобляться пара комп’ютерів з картами міста для диспетчерів, що б була можливість з легкістю прорахувати вартість замовлення і скласти маршрут і потрібен налагоджувальний сервіс, з цим обладнанням ваш офіс (який розуміється ви зніміть, для роботи диспетчера) стає сучасною і компетентної диспетчерської системою.

Кадри вирішують все?

І так тепер саме час поговорити про персонал, водіїв краще набирати з наявним досвідом роботи, які зарекомендували вже себе з позитивного боку в інших службах таксі, а також зареєстровані як ІП і платять податки.

Обговоріть заробітну плату, найчастіше 15-20% денної виручи віддається диспетчеру за замовлення, які він надає, дуже важливо, щоб водій був урівноважений, не агресивний і здоровий.

Що стосовно фельдшера і диспетчера, то їх краще оформляти по трудовій книжці або трудовим договором, тобто, їх робота і обов’язки будуть виконуватися без збоїв, а ви в свою чергу гарантуєте своєчасну виплату зарплат, соціальний захист. Мінімальний склад-це директор, диспетчера (на перший час двох цілком вистачить), бажано бухгалтер, фельдшер, кількість водіїв на ваш розсуд.

На додаток до вищесказаного, головне розуміти, що все не може проходити гладко і ви повинні бути готові до невеликих труднощів на перших етапах, а також і надалі.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.