Як відкрити автошколу з нуля – що потрібно для цього

29.05.2016 - 23:01 | Категорія: Автомобільний бізнес

З кожним роком в містах зростає кількість автомобілів, а відповідно і водіїв, яким необхідно отримати права. У зв’язку з цим попит на послуги навчання водінню стає все більш затребуваним. Навіть молодь хоче отримати права, навіть якщо вони поки не будуть потрібні. Тому, відкривши свою автошколу, дуже можна «залишитися в плюсі». Яка вартість відкриття автошколи? На що ці кошти направити? Все це слід ретельно обміркувати, адже бізнес може окупитися більше, ніж через рік.

ОднаЗ кожним роком в містах зростає кількість автомобілів, а відповідно і водіїв, яким необхідно отримати права. У зв’язку з цим попит на послуги навчання водінню стає все більш затребуваним. Навіть молодь хоче отримати права, навіть якщо вони поки не будуть потрібні. Тому, відкривши свою автошколу, дуже можна «залишитися в плюсі». Яка вартість відкриття автошколи? На що ці кошти направити? Все це слід ретельно обміркувати, адже бізнес може окупитися більше, ніж через рік.

Одна з перших перешкод – отримання ліцензії в Міністерстві освіти, яка надається терміном на 5 років, після чого її можна продовжити. У цій ліцензії прописані всі пункти для дотримання. Це стосується і помещній для занять, для яких буде потрібно схвалення пожежної служби та СЕС, послуги яких не безкоштовні. Причому розміри приміщень повинні відповідати нормам, тобто на кожну людину має припадати 2,5 квадратних метрів. При звичайній групі з 30 чоловік приміщення повинно бути приблизно 75 квадратних метрів. Звичайно, приміщення таких розмірів обійдеться в чималу суму, навіть якщо його орендувати. Тому багато автошколи орендують приміщення в навчальних закладах, так вдається знизити оренду майже вдвічі. До того ж там уже є столи, дошки та інші навчальні приналежності.

У разі якщо орендоване офісне приміщення, потрібно закупити необхідне обладнання: стільці, столи, демонстраційні посібники, і все інше, що може знадобитися для теорії. Для практичного курсу водіння потрібно: Одона машину із заднім приводом, і дві іномарки. Трьох машин цілком достатньо. Після покупки автомобілів потрібно їх переобладнання в навчальні та отримання свідоцтва ГБДД про це. Зазвичай учні вперше сідають за кермо на автодромі, відразу по місту їм їздити заборонено. За оренду автодрому платять самі учні; там вони повинні наїздити ок. 10:00.

Для відкриття автошколи необхідний персонал, який би займався викладанням теорії і практичними заняттями по автоводіння.

Зазвичай курс навчання триває близько 3 місяців. Для 25 учнів потрібно один викладач теорії і досить двох інспекторів з водіння. Кожен викладач повинен мати середньо технічну або вищу освіту і ліцензію на право викладати в освітніх установах. У перші місяці дуже непросто утримувати автошколу разом з автопарком, поетом ряд керівників наймають інмтрукторов з власним автомобілем для проведення водіння. Звичайно, такі інструктори повинні мати аналогічну ліцензію. Що стосується вибору персоналу, то він повинен бути особистісно адекватним, професійним, комунікабельним. Адже буває, що клієнт не може нічого зрозуміти, і потрібно проявити належне терпіння.

Крім викладачів, в автошколі повинен бути хоча б один механік, що стежить за ремонтом машин, що підтримує їх стан і технічний вид.

Для більшого числа клієнтів потрібна додаткова реклама: ЗМІ, ТБ, Автореклама і т. п. Оскільки серйозна реклама коштує великих грошей, бажано розвиватися поступово, від меншого до більшого.

При відкритті автошколи витрати можуть зажадати від 800 т. Руб. до 1,5 млн руб, в залежності від ваших амбіцій і планів. Будь-який бізнес вимагає часу і грошей на епохи становлення.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.