Як відкрити автосалон з нуля – бізнес-план

11.05.2016 - 14:07 | Категорія: Автомобільний бізнес

У відкриття нового бізнесу, для підприємця, першою проблемою може стати не знання і відсутність досвіду. У цій статті ми відповімо як і де відкрити автосалон з нуля, дамо корисні і робітничі ради. Також хотілося б відзначити, то що такий бізнес як продаж авто, тісно пов’язаний з продажемрізного роду автомобільними аксесуарами і якісним обслуговуванням клієнта. Це дозволитиУ відкриття нового бізнесу, для підприємця, першою проблемою може стати не знання і відсутність досвіду. У цій статті ми відповімо як і де відкрити автосалон з нуля, дамо корисні і робітничі ради. Також хотілося б відзначити, то що такий бізнес як продаж авто, тісно пов’язаний з продажемрізного роду автомобільними аксесуарами і якісним обслуговуванням клієнта. Це дозволити вам підвищити обсяг продажів, але не варто забуватися і гнатися за високим прибутком, бо сьогодні ви отримаєте багато грошей, а завтра ви втратите клієнтів і не отримаєте і гроша.

Як відкрити автосалон з нуля.

Давайте розглянемо що потрібно зробити підприємцю на перших стадіях розвитку відкриття автосалону.

Перше, то що він повинен зробити це вибрати яку модель автомобілів він буде продавати, вибрати представників дилерської мережі. Наявність чіткого бізнес-плану, ще один важливий момент, підприємець повинен поступово втілювати його в життя. Без постачальників не обійтися, а значить потрібно провести переговори з потенційно можливими партнерами, вміння переконувати людей стане в нагоді в цьому бізнесі, переконавши в тому що ваш автосалон буде прибутковою справою. Всю необхідну інформацію про дилерів і компаніях з виробництва авто, зараз, можна, без праці, знайти в інтернеті.

Як стати автодилером.

У тому випадку, якщо у вашому місті ще ніхто не продає, яку то певну марку автомобілів, то можете вважати що вам дуже сильно пощастило.

В цьому випадку ви можете розраховувати, що дилер погодиться на поставку свого модельного ряду, але швидше за все, він зацікавиться питанням, чи був у вас досвід торгівлі в цій сфері. І ефектом від таких переговорів, може стати те що вам скажуть як і де краще всього влаштувати і розмістити ваш автосалон. У складанні раніше бізнес-плані слід врахувати всі зміни та умови ваших партнерів і вручити його в скоригованому вигляді вашому партнерові.

Місцезнаходження.

Кращим варіантом для територіального розташування автосалону буде організувати його біля траси і головне, що б вітринні вікна дивилися на проїжджу частину. Орендуйте будівлю, яке підходить піт ці умови, якщо такий можливості немає то вам доведеться почати будівництво будівлі під автосалон з нуля.

Що б збільшити кількість клієнтів, потрібно облаштувати автосалон в певному стилі, наприклад сучасному. Для поліпшення вигляду вашого автосалону необхідно розділити приміщення під спеціальні ділянки це: офіс, сервісний центр, склад запчастин, шоу-рум, також варто виділити спеціальне зручне для клієнтів місце під представника одного з банку, для того що б клієнту було максимально зручно взяти кредит і купити автомобіль.

Під таким приміщенням, як шоу-руму розуміється облік умов кожного виробника, використовуючи певну символіку його торгової марки, розміщення реклами продукції і корпоративне цветооформленіе.

Витрати і прибуток

За підрахунками експертів журналу Свій бізнес, початкове капіталовкладення, з повного нуля, складе приблизно $ 2.65 мільйонів.

У ці витрати входить: оборотні кошти, споруда будівлі під автосалон, внесок в товарний запас двотижневого товарообігу. При цьому, частка оборотного капіталу буде всього лише $ 150-750 тис.

Відсоток чистого прибутку в співвідношенні валової виручки і витрат типового автоцентру, становить близько 2%. Аналіз складових фінансової діяльності автосалону наведено в журналі «Свій бізнес».

Даний тип автосалону, матиме 2% чистого прибутку в співвідношенні валовий виручи і витрат. Весь аналіз фінансової діяльності підприємства представлений в журналі «Свій бізнес».

Візьмемо за базу річний валовий дохід – 100,00%;

Витрати, також за рік складають – 98,00%.

У тому числі витрати автосалону за статтями витрат:

1) Витрати на рекламу – 0,40%;

2) Оплата работающему персоналу — 0,60%;

3) Витрати на тех. обслуговування діяльності автосалону – 1,00%;

4) Витрати на закупівлю разлічнийх аксесуарів і запчастин – 2,00%;

5) Оплата податків (податок на прибуток, соцналог, ПДВ) до бюджету – 2,00%.

6) Витрати на закупівлю авто у офіційного дистриб’ютора – 92,00%;

І в підсумку залишається 2,00% чистого прибутку.

Так само слід підстрахуватися щодо розрахунку відстрочки платежу в розмірі хоча б $ 200 тис.

Персонал

Найважливіший момент у продажу автомобілів буде грати високу якість працюючого персоналу. Працівник автосалону повинен мати такі якості як: вміння слухати і грамотно говорити, ввічливо спілкуватися з клієнтами, правильно підносити головні якості товару, та й потім не нав’язливо переконати клієнта, то що цей автомобіль і є той який він так сильно хоче. Варто підійти з розумом у виборі працівників і приділити достатню кількість часу цього питання.

Варто найняти фахівця з отборке кадрів. Він допоможе максимально збільшити роботу персоналу, скаже як треба поводитися з клієнтом і встановить порядок в спілкування. Стежитиме за роботою співробітників, прийнятих правил.

Варто провести аналіз бізнес-середовища, який допоможе вам у виявлення можливих конкурентів, ви станете розбиратися в економіці торгівлі автомобілями, залученням нових інвесторів. Для ефективності продажів необхідно, також провести фінансовий аналіз, а також знання технічних і економічних тенденцій.

У початкових стадіях розвитку бізнесу, потрібно створити імідж компанії, навчити працівників, встановити головні принципи роботи підприємства, вміти вирішувати нестандартні проблеми. Грамотна робота технічного персоналу і обслуговування в загальному підвищить відвідуваність вашого автосалону.

Реклама автосалона

Вам буде потрібно реклама автосалону, яка беззастережно підвищить коло ваших клієнтів, можливі також різні акції вашого автосалону.

Хорошим варіантом буде розмістити рекламу вашого авто-центру в безкоштовній газеті вашого міста чи регіону. Чим загальнодоступними про вашому автосалоні, тим більше клієнтів ви зможете залучити, а також вам допоможуть різні знижки і демократичні ціни на вашу продукцію.

Відмінним варіантом є проведення різних періодичних акцій, слід проінформувати клієнта шляхом роздачі листівок або буклетів, а також можна зробити поштову розсилку, клієнтам які вже мали з вами справу. Наприклад, однією з такої акції може бути безкоштовна заправка автомобіля при покупці.

Всі витрати на рекламу варто врахувати в вашому бізнес плані. Всі витрати на рекламу і заходів окупиться і ви отримаєте прибуток у вашій справі.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.