Пасажирські перевезення міжміські і по місту як бізнес

05.05.2016 - 06:10 | Категорія: Автомобільний бізнес

Маршрутні таксі досі залишаються затребуваним засобом пересування, навіть не дивлячись на те, що у дуже багатьох людей з’явилися власні автомобілі. У більшості населених пунктів, в малих і великих містах пасажирські перевезення користуються попитомі можуть приносити хороший дохід. Щоб відкрити свій бізнес в цій галузі необхідноМаршрутні таксі досі залишаються затребуваним засобом пересування, навіть не дивлячись на те, що у дуже багатьох людей з’явилися власні автомобілі. У більшості населених пунктів, в малих і великих містах пасажирські перевезення користуються попитомі можуть приносити хороший дохід. Щоб відкрити свій бізнес в цій галузі необхідно отримати державну ліцензію і зібрати повний пакет необхідних документів.

Особливості бізнесу з пасажирських перевезень.

Існує кілька напрямків в області пасажирських перевезень: міжміські, міські, а також служба таксі.

Крім того за формою організації пасажирських перевезень, даний вид бізнесу може бути класифікований таким чином: служба таксі або приватний перевезення

У зв’язку з тим, що кількість жителів у великих містах постійно збільшується, потреба в міських пасажирських перевезеннях зростає з кожним роком.

Серед особливостей приватного візництва можна відзначити наступні характерні риси:

– Водій може працювати за своїм власним графіком, не прив’язуючись до жорстким розкладом;

– Як правило, таксисти знаходяться в місцях найбільшого скупчення людей: на зупинках, вокзалах;

– Водій не виїжджає за конкретними адресами.

Термін окупності складе близько 3 місяців, якщо ви займетеся пасажирськими перевезеннями в міських умовах. Чим більше місто, тим більша кількість людей будуть користуватися вашими послугами, і тим швидше ви зможете покрити всі свої початкові витрати і почати отримувати чистий прибуток.

Конкуренція при цьому задоволена висока і вам доведеться докласти чимало зусиль, перш ніж ви сумете вийти на найбільш популярні маршрути.

Для повноти картини зазначимо, що реалізація водних і авіа перевезень в рамках середнього та малого бізнесу, є неможливою. Це пов’язано з незрівнянно більшими витратами, ніж у випадку з пасажирськими перевезеннями. І тому відкрити службу таксі, наприклад, набагато простіше і дешевше, ніж організувати повітряні або водні перевезення.

Організація прибуткового бізнесу на пасажирських перевезеннях.

Насамперед необхідно буде зареєструвати організаційно-правову форму ведення діяльності: юридична особа або індивідуальний підприємець. Потім ви повинні отримати ліцензію на право здійснювати пасажирські перевезення. В даний час існує декілька видів ліцензій, передбачених міністерством транспорту Російської Федерації.

– Пасажирські перевезення за допомогою легкового автомобільного транспорту

– Пасажирські перевезення при використанні транспортних засобів, які вміщують 8 і більше осіб

– Вантажоперевезення, вага вантажу – понад три з половиною тонн

Подаючи заяву на придбання ліцензії, вам буде необхідно сплатити державне мито. Її розмір у даний час складає 300 рублів. Після завершення процедури схвалення, ви заплатите ще одну мито, розмір якої складе 1000 рублів. Термін дії ліцензії складає 5 років.

Вам буде потрібно завести спеціальну облікову індивідуальну карту на кожний транспортний засіб у вашому парку, якщо ви займетеся перевезеннями за допомогою маршрутних таксі.

Після того як всі документи будуть оформлені, необхідно продумати точний маршрут руху автобуса. Це питання обов’язково повинен бути узгоджений з адміністрацією вашого міста. І тут є ймовірність, що прийняття рішення міською владою затягнеться на невизначено довгий термін. Тому можна використовувати запасний варіант: взяти вже готовий, відпрацьований маршрут, затверджений адміністрацією, в оренду.

Автобуси, які будуть здійснювати перевезення, можна як придбати за готівкові кошти, так і взяти гроші в кредит. Залежно від вашого вибору, буде по ходу вноситися коригування в бізнес план.

Ви можете купити старий автобус, заощадивши при цьому значну суму грошей. В даному випадку треба порахувати скільки грошей піде на ремонт транспортного засобу (якщо він необхідний) і вирішити – буде це виправдано чи ні. Не забувайте також, що старий автобус повинен пройти техогляд і мати сертифікати відповідності зав’ялених характеристикам і необхідним стандартам.

Якщо купити необхідний транспорт у вас немає можливості, ви можете запропонувати роботу водіям, які мають власний транспортний засіб. Головна перевага даного рішення полягає в тому, що в разі поломки, всі витрати на ремонт водій візьме на себе.

Є й ряд недоліків:

– Складно контролювати робочу діяльність

– Немає гарантії, що водій через часом не піде на інший маршрут

– Ви будете отримувати набагато менше прибутку.

Який вибір ви зробите – вирішувати вам. Варто зауважити, що при наявності власного автопарку, ви зможете здійснювати повний контроль над своїм бізнесом і направляти розвиток в потрібне русло.

Де і як шукати клієнтів.

Чим популярніший маршрут ви зможете отримати, тим більше кількість пасажирів будуть користуватися вашими послугами. Але рано чи пізно все одно доведеться задатися питанням: де шукати нових клієнтів. За умови, звичайно, що ви зацікавлені в розвитку свого підприємства і збільшення прибутку.

Щоб наростити пасажиропотік, варто подбати про добротної рекламної компанії. Розміщення реклами на громадському транспорті, дошки оголошень, біг-борди та інші всілякі способи завоювання нових клієнтів зможуть прийти вам на допомогу. Добре продумана система знижок для постійних клієнтів, плюс розумні ціни теж зіграє важливу роль в завоюванні популярності на ринку.

Грунтовно підійдіть до вибору персоналу. Ввічливі, відповідальні і пунктуальні водії допоможуть заробити вашій справі хорошу репутацію.

Підводячи підсумки можна сказати, що без добре продуманого бізнес плану, раціонального управління і готовності до великої конкуренції, вам не домогтися успіху в даному виді бізнесу. Тут доведеться багато працювати, постійно шукати шляхи залучення нових клієнтів, ну і звичайно мати необхідну фінансову базу для відкриття справи. Однак при акуратному, зваженому підході і наполегливості, ви зможете отримувати хороший стабільний дохід протягом довгого часу.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.