Бізнес-план автосервісу, як відкрити сто

01.05.2016 - 02:36 | Категорія: Автомобільний бізнес

Автомобіль сьогодні є воістину масовим з масових товарів. З щорічним збільшенням чисельності автопарків великих і середніх міст постійно зростає попит на послуги різноманітного технічного обслуговування. Ніяка, навіть найдосконаліша і дорога машина не може нескінченно експлуатуватися без них. Сучасний автосервіс є повноціннимАвтомобіль сьогодні є воістину масовим з масових товарів. З щорічним збільшенням чисельності автопарків великих і середніх міст постійно зростає попит на послуги різноманітного технічного обслуговування. Ніяка, навіть найдосконаліша і дорога машина не може нескінченно експлуатуватися без них. Сучасний автосервіс є повноцінним видом бізнесу, запуск якого необхідно ретельно планувати. Раціональний бізнес-план допомагає досягти найвищих економічних результатів тим, хто наважується розпочати власну справу.

Бізнес-план відкриття автосервісу.

Описувані послуги є вторинним ринком по відношенню до основного – власне ринку автомобілів. Найбільші автомобільні гіганти традиційно відносять Україну до найбільш перспективних ринків, обсяги продажів тут з року в рік зростають набагато швидше, ніж в насичених пропозицією розвинених країнах. На ринку послуг техобслуговування ж в України виділяють наступні сектори:

Офіційні авторизовані центри, «прив’язані» до однієї або декількох конкретних марок. Солідні автоконцерни пред’являють досить жорсткі вимоги до потенційних дилерам, тому проникнути в цю нішу дуже нелегко.

Мережі СТО, що налічують від декількох десятків до декількох сотень пунктів обслуговування, географічно широко розподілених. Досить популярні на Заході, проте в України представлені мало.

Окремі приватні станції. Вигідно відрізняються від інших лише низькою ціною, але досить часто цього переваги цілком вистачає для успішного ведення бізнесу.

Послуги індивідуальних фахівців, в тому числі виїзних. Ідеальні як «швидкої допомоги» автомобілісту, але сильно поступаються іншим варіантам надання техдопомоги за популярністю.

Відкриваємо СТО з чистого аркуша – бізнес-план.

Це матеріал буде особливо корисний тим, хто не володіє ніяким досвідом управління власним бізнесом в сфері техобслуговування.

Ключовими факторами успіху створюваного підприємства будуть наступні:

Широкий набір послуг, що надаються;

Хороший контакт з цільовими групами споживачів;

Сучасна технічна база;

Рівень професіоналізму співробітників дозволяє робити на СТО- автокондиционер заправка фреоном.

Норми наказують розміщувати СТО не ближче п’ятдесяти метрів від житлових будинків. Обов’язковою є обладнання таких підприємств централізованим водопостачанням і каналізацією, а також отримання дозволів від МРЕВ, Держспоживзахист органів пожежного контролю.

Необхідно враховувати розташування вже існуючих станцій (конкурентів) і зручність під’їзду. Для організації обслуговування легковиків цілком вистачить трьохсот квадратних метрів. Необхідно досліджувати, послуги для яких автомобільних марок можуть виявитися самими затребуваними в обраному районі. Багато що буде визначатися рівнем кваліфікації технічного персоналу. Для простоти сплати податків можна вибрати найбільш просту організаційну форму – підприємець без утворення юридичної особи.

Опис послуг.

Для молодого підприємства набір послуг, що надаються повинен бути досить широким. Найбільш популярні види ремонту – це відновлення двигуна і коробки передач, а також заміна елементів трансмісії. Не настільки економічно вигідний ремонт систем гальм, але така послуга є практично обов’язковою для надання. У короткі періоди під впливом моди значного успіху добиваються вузькоспеціалізовані станції (автотюнінг, системи освітлення, і т. Д.).

Ринок техобслуговування і ремонту автомашин.

Ключовим недоліком більшості вітчизняних автосервісів залишається низька оперативність і великі затримки з виконанням робіт. Саме на цьому може зіграти молода компанія. Діяльність найбільш небезпечних конкурентів необхідно оцінювати з точки зору лседующіх факторів:

Набір доступних послуг;

Середній рівень цін;

Популярність і ступінь залучення клієнтів.

Це допоможе визначити найбільш перспективну нішу. Для початківця підприємства особливо важлива грамотна реклама. Крім ЗМІ та мережі Інтернет хорошу ефективність показує зовнішня реклама, вдало розташована щодо переміщення великої кількості автовласників.

План організації автосервісу.

Мінімальний набір обладнання, необхідний для початку роботи, включає наступні позиції:

автопідйомник (вартість – від сорока до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

діагностичне обладнання (шістдесят-сто з тисяч);

інструментарій (ще близько ста тисяч).

При виборі спеціалізації цей набір, як і склад персоналу, що привертається, може змінюватися. Частіше за все потрібно постійна присутність на робочому місці в робочий час двох-трьох майстрів, для чого, при змінній роботі, потрібно найняти п’ять або шість фахівців. Крім того, може знадобитися найманий менеджер, якщо власник бізнесу не може виконувати цю функцію сам.

Принципи успіху СТО.

Партнерські взаємовідносини з постачальниками запчастин. Сьогодні на цьому ринку є маса компаній, добре представлених та в інтернеті, і на галузевих форумах (виставках, щорічних ярмарках, і т. Д.). Планування закупівель і запасів необхідно вести з урахуванням сезонності попиту на послуги. Необхідно знайти баланс між обсягами запасів і сумою капіталу, який в них «омертвляется». Особливо важливо це для великих мережевих центрів з численними філіями.

На початковому етапі має бути зосередитися на найбільш економічно вигідних видах обслуговування (монтаж шин і ремонт кузова). За рахунок них можна накопичити капітал для впровадження інших, довше складних послуг.

Шляхів нарощування доходу два – збільшення клієнтури і скорочення витрат. У міру набуття досвіду СТО просто змушена розширювати асортимент послуг, змінювати постачальників обладнання та матеріалів, вдало оперувати з умовно-постійними витратами.

Придбання готового бізнесу.

Багато підприємців, які мають великими обсягами вільного капіталу, але не мають спеціальної досвіду саме в сфері техобслуговування, віддають перевагу саме такий варіант. Бізнес «під ключ» тут сьогодні обійдеться не менше ніж в шістдесят тисяч доларів США. Важливі обставини при придбанні такого бізнесу:

– Термін оренди і особливості орендного договору;

– Склад і професійні якості колективу;

– Характер зв’язків з постачальниками;

– Зручність розташування з точки зору клієнтів;

– Стан матеріально-технічної бази (устаткування).

Ці фактори повинні робити істотний вплив на ціну реалізованого підприємства.

Читайте також:

Залишіть коментар

Вам необхідно залоґуватися для написання коментарів.